banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Diyarbakır’da öğretmenin 7’nci sınıf öğrencisini darp ettiği iddiası

Diyarbakır’da bir öğretmenin, 7’nci sınıf öğrencisini yerlerde sürükleyip, dövdüğü iddia edildi. Öğretmenin babasının ise dövülen öğrencinin ailesinin kapısına gelip, öğrencinin bozulan psikolojisinin düzelmesi için muska ile...

ASAYİŞ 15.01.2018, 16:07
70
Diyarbakır’da öğretmenin 7’nci sınıf öğrencisini darp ettiği iddiası
banner762

Diyarbakır’da bir öğretmenin, 7’nci sınıf öğrencisini yerlerde sürükleyip, dövdüğü iddia edildi. Öğretmenin babasının ise dövülen öğrencinin ailesinin kapısına gelip, öğrencinin bozulan psikolojisinin düzelmesi için muska ile para teklif ettiği ileri sürüldü. Aile, darp raporu aldıktan sonra öğretmenle ilgili suç duyurusunda bulundu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü de olayla ilgili müfettiş görevlendirdi. Öte yandan, ailenin evine gelen ve öğretmenin babası olduğunu söyleyen şahsın aileyle konuşması ise cep telefonu kameralarına yansıdı.

İddialara göre, 20 Aralık’ta, Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesindeki bir ortaokulda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni M.M.T., 7’nci sınıf öğrencisi 12 yaşındaki U.O.’yu, arkadaşına tükürdüğü gerekçesiyle yerlerde sürükleyip, darp etti. Başka bir öğretmenin gözleri önünde gerçekleşen olayda, U.O.’nun yüzü şişti. Eve gelen oğlunu gördükten sonra durumu fark eden anne Canan O., okul yönetimiyle görüştükten sonra, oğlunun hastaneye götürüp darp raporu alarak, suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılırken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü müfettiş görevlendirdi. Olayın ardından, U.O.’nun evine gelen M.M.T.’nin babasının ise aileye çocuğun bozulan psikolojisinin düzelmesi için muska ile para vermeye çalıştığı ileri sürüldü.

“Tehditle, rüşvetle şikayetimi geri almamı istediler”

Anne Canan O., oğlu U.O.’nun eve geldiğinde yüzündeki şişlikleri fark ettiğini belirterek, “Kaşı, kulağının arkası yumurta kadar şişmiş. Ondan sonra gözaltı morarmış. Ne olduğunu sorduğumda öğrencinin birinin kendisine ‘şişko’ dediğini ve bunun üzerine kendisinin de kıza tükürdüğünü söyledi. Olayı gören öğretmen M.M.T.’nin de kendisini çağırdığını, bunun üzerine korkup sınıfa koştuğunu, öğretmenin de onun ardından sınıfa geldiğini ve önce yüzüne tokat attığını sonra yere atıp suratına tekme attığını söyledi. Hakaretler etmiş. Bana gelmek istemiş ama müdür yardımcısı izin vermemiş. Ondan sonra çocuğumu alıp müdürün yanına gittim. Öğretmenin orada olmadığını söyledi. Darp raporu alıp karakolda şikayetimi yaptıktan sonra eve geldiğimde müdür, öğretmenleri, muhtar, ailesi tehditle, rüşvetle şikayetimi geri almamı istediler. D.G. adlı hoca var bir de. Onun yanında oğlum o tekmeleri yerken o hangi vicdanla yatıyor evinde. Ben D.G.’den de oğlumu vuran öğretmenden de, müdürden de şikayetçiyim. O tekmeyi benim çocuğuma atması canilik değil mi? Okula gittiği zaman öğretmenleri oğluma, ‘Annen şikayetini geri alsın’ diye baskı yapıyorlarmış. Müfettiş geldi. Oğlumla da benimle de konuştu. Şikayetçi olduğumu söyledim. Bu resme bakın elinizi vicdanınıza koyun” dedi.

“Psikolojisi için muska getirdiler”

Canan O., hastanede olduğu sırada öğretmenin babası olduğunu söyleyen birinin kendisini arayarak kapıya geldiğini belirterek, “Çocuğa hediye ve muska getirdiğini söyledi. Annem evdeydi. Ben de hastanede olduğumu ve gitmesini söyledim. Kabul etmedim. Muskayı da çocuğumun psikolojisi bozulduğu için getirdiğini ve takınca düzeleceğini söyledi. Hediye de paraymış. ‘Paranı da muskanı da götür’ dedim” ifadelerini kullandı.

“Kafama tekme attı”

Olay gününü anlatan U.O. ise şu iddialarda bulundu:

“Teneffüsteydim. Bir kız öğrenci bana ‘şişko’ dedi. Ben de kıza tükürdüm. Öğretmen beni çağırdı. Ben de korkudan sınıfa girdim. Öğretmen peşimden geldi. Merdivenden çıkarken bana hakaret etti. Sonra gelip önce yanağıma tokat attı. Sonra yakamdan tutup yere attı. Yüzüme, yanlarıma tekme attı. Kafama tekme attıktan sonra kendime gelemedim. Bir öğrenci onun kolundan tutup ’yeter’ dedi. Çocuğu itip vurmaya devam etti. Sınıftaki öğretmen D.G. de yerinde oturuyordu. Sesini çıkarmadı. Hocalar beni şikayetimizi geri almamız için sıkıştırdığından okula gitmiyorum. Sınavlara giremedim. Başka bir okula gitmek istiyorum. Eve gidip annemi çağıracaktım. Müdür yardımcı kolumdan tutup izin vermedi.”

Öte yandan, ailenin kapısına gelen ve M.M.T.’nin babası olduğunu söyleyen şahsın aileyle konuşması ise cep telefonu kameralarına yansıdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@