Karaman’da Drift Atan Şahsa Öyle Bir Ceza Verildi Ki…

Karaman’da otomobili ile drift atan şahıs, aracıyla birlikte kısa sürede yakalandı.

banner491

Yaz dönemi ile birlikte Karaman’da artan araç sayısı, düğün, nişan gibi etkinlikler kapsamında oluşan araç konvoyları nedeniyle zaman zaman trafik kazaları meydana geliyor.

Bu tür üzücü olayların önlenmesi, trafiğin daha düzenli bir hale getirilmesi amacıyla Karaman Emniyet Müdürlüğü yaya ve motorize ekipleri tarafından denetimler yapılmakla birlikte, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) üzerinden de zaman zaman kontroller yapılıyor.

Karaman Piri Reis Kavşağında vatandaşların huzurunu bozacak tarzda trafiği tehlikeye düşüren bir şahıs KGYS üzerinden yapılan inceleme sonrası çok kısa bir sürede polis ekipleri tarafından Anıt Park civarında yakalandı.

Trafik polisler söz konusu sürücüye, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 46/2-c maddesi (trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmekten) ve 73 üncü maddesi (kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde araç kullanmak) kapsamında toplam 343 TL idari para cezası uyguladı. Aynı Kanun’un 45 inci maddesi (sağlık şartları) uyarınca heyet raporu almak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne sevk edilerek sürücü belgesine el konuldu.

Karaman Emniyet Müdürlüğü açıklamasında; “Trafik düzenini ve kamunun huzurunu bozacak şekilde davranış sergileyen bu ve benzeri durumların engellenmesine yönelik olarak, bu ve benzeri durumla karşılaşan vatandaşlarımız 112 veya 155 polis imdat hattımıza ihbarda bulunabilirler.”

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 16:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590