banner464

Malatya’da Uyuşturucu Ve Kaçak Sigara Operasyonları

Malatya’da uyuşturucu ve kaçakçılıkla mücadele kapsamında son günlerde yapılan çalışmalar açıklandı.Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince "Uyuşturucu esrar maddesi bulundurmak...

Malatya’da Uyuşturucu Ve Kaçak Sigara Operasyonları

Malatya’da uyuşturucu ve kaçakçılıkla mücadele kapsamında son günlerde yapılan çalışmalar açıklandı.Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince "Uyuşturucu esrar maddesi bulundurmak...

31 Ekim 2014 Cuma 13:38
104 Okunma
Malatya’da Uyuşturucu Ve Kaçak Sigara Operasyonları
Malatya’da uyuşturucu ve kaçakçılıkla mücadele kapsamında son günlerde yapılan çalışmalar açıklandı.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince "Uyuşturucu esrar maddesi bulundurmak ve kullanmak ile uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan" şahıslara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; şüpheli S.T. isimli şahsın ikametinde yapılan arama neticesinde şüphelinin ikametinde 1 kilo 928 gram esrar ele geçirildi. Şüpheli, hakkında TCK. 191 "Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak" suçundan işlem yapıldıktan sonra salıverildi.

İ.U. isimli şahsın ikametinde uyuşturucu madde satışı yaptığı yönünde bilgi elde edilmesi üzerine yapılan çalışmalarda ise, şahsın ikametinde satışa hazır vaziyette 47 paket olmak üzere toplam 490 gram esrar ele geçirildi. İ.U. yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıca konu ile alakalı olduğu değerlendirilen B.K. isimli şahıstan 2 gram esrar ele geçirildi. B.K., hakkında TCK. 191’den işlem yapıldıktan sonra salıverildi. İ.U. isimli şahıs ise, hakkında TCK. 188 (Uyuşturucu madde imal ve ticareti yapmak) suçundan işlem yapılarak, çıkarılmış olduğu mahkemece tutuklanıp cezaevine teslim edildi.

Diğer yandan, şüpheli B.P. isimli şahıstan 8 gram esrar ele geçirildi. Şüpheli, yakalanarak gözaltına alındı. B.P., hakkında TCK. 191’den işlem yapıldıktan sonra salıverildi.

Bu arada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince 5607 SKM (Kaçak sigara) ve 6136 SKM (Ruhsatsız silah bulundurmak) suçlarına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; yapılan uygulamada 33 *** 58 plakalı araçta yapılan aramada değişik markalarda 9 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Kaçak sigaraların sahibi olan şüpheli A.Y. isimli şahıs hakkında 5607 SKM suçundan işlem yapıldı. Sigara naklinde kullanılan 33 *** 58 plakalı aracın tescil kaydına satılamaz-devredilemez şerhi konuldu.

Başka bir uygulamada ise, 44 *** 928 plakalı araçta yapılan aramada değişik markalarda 14 bin 20 paket kaçak sigara ele geçirildi. Kaçak sigaraların sahibi olan şüpheli V.A. isimli şahıs hakkında 5607 SKM suçundan işlem yapıldı. Sigara naklinde kullanılan 44*** 928 plakalı aracın tescil kaydına satılamaz-devredilemez şerhi konuldu.

Yapılan başka bir uygulamada, 33 *** 95 plaka sayılı araçta yapılan aramada 1 adet 9 mm çapında tabanca ve bu tabancaya takılı vaziyette 1 adet şarjör ve şarjör içerisinde 6 Adet MKE yapımı fişek ele geçirilerek, muhafaza altına alındı. Şüpheli E.Z. hakkında 6136 SKM (Ruhsatsız silah bulundurmak) suçundan yasal işlem yapıldı.

Öte yandan, yapılan bir uygulamada ise 34*** 5934 plaka sayılı araçta yapılan aramada, 1 adet 7,65 MM çapında tabanca, silah üzerine takılı vaziyette bir şarjör ve şarjör içerisinde 7 adet 7.65 mm çapında fişek ele geçirilerek muhafaza altına alındı. Şüpheli L.A. hakkında 6136 SKM suçundan yasal işlem yapıldı.

Yorumlar