banner464

Maskeli Hırsızlar Polisten Kaçamadı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, bir marketten yaklaşık 26 bin TL değerinde sigara çalan hırsızlardan biri polis tarafından yakalandı.Olay, geçen Perşembe gecesi Müftü Mahallesi Yüzbaşı İzzet Dura Sokak’ta bulunan bir markette meydana...

Maskeli Hırsızlar Polisten Kaçamadı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, bir marketten yaklaşık 26 bin TL değerinde sigara çalan hırsızlardan biri polis tarafından yakalandı.Olay, geçen Perşembe gecesi Müftü Mahallesi Yüzbaşı İzzet Dura Sokak’ta bulunan bir markette meydana...

02 Kasım 2014 Pazar 13:40
73 Okunma
Maskeli Hırsızlar Polisten Kaçamadı
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, bir marketten yaklaşık 26 bin TL değerinde sigara çalan hırsızlardan biri polis tarafından yakalandı.

Olay, geçen Perşembe gecesi Müftü Mahallesi Yüzbaşı İzzet Dura Sokak’ta bulunan bir markette meydana geldi. Üç kişi ticari bir kamyonet ile marketin önüne gelerek önce keşif yaptı, ardından güvenlik kameralarını devre dışı bıraktı. Yanlarında getirdikleri levye ile marketin kepenklerini açan hırsızlar içerideki tüm sigara paketlerini çalarak olay yerinden uzaklaştı. Yaşanan hırsızlığı sabah dükkâna geldiğinde fark eden market sahibi polise bilgi verdi. Olay yerine gelen Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü asayiş büro ekipleri çevredeki güvenlik kameralarını inceleyerek zanlıların kullandığı otomobille üç kişinin kimliklerini tespit etti. Hırsızlık zanlılarından Y.Ç. (38), asayiş büro amirliği ekiplerinin çalışması sonucu gözaltına alındı. Yapılan sorgunun ardından adliyeye getirilen Y.Ç. savcılıkta verdiği ifadenin ardından tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi. Polis ekipleri kimlikleri tespit edilen diğer iki hırsızlık zanlısının şehir dışına kaçtığını belirleyerek yakalanmaları için çalışmalarını sürdürüyor.

Market sahibi Muzaffer Tammis, hırsızlık olayını sabah iş yerine geldiğinde fark ettiğini söyledi. Güvenlik kamera görüntülerinde yüzleri maskeli iki kişinin ellerinde levye ile marketin önünde beklediğinin görüldüğünü dile getiren Tammis, zararının 26 bin TL civarında olduğunu ifade etti. Tammis gazetecilere yaptığı açıklamada, içeriye girdiğinde sigara raflarının boş olduğunu gördüğünü belirterek "Sonra bir gün önce aldığım 300 karton kadar sigaraların da yerinde olmadığını fark ettim. Apartmanın güvenlik kamerasını incelediğimizde iki kişinin maskeli ve eldivenli şekilde binaya yaklaştığı, iş yerimin önündeki kasanın üzerine çıkarak, mekanı gören kameranın yönünü değiştiriyorlar. Hırsızlar kilidini ellerindeki levye ile kırdıkları kepengi yarıya kadar kaldırmış, kapıyı da zorlayarak açıp içeriye girmişler. Yan taraftaki meyve tezgahını da görülmesin diye kapının önüne yan şekilde koymuşlar. Yaklaşık 24-26 bin lira tutarındaki sigaraların tamamını almışlar, kasadaki bozuk paralara dokunmamışlar” dedi.

MASKELİ HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

Yüzleri maskeli iki hırsızın marketin önünde keşif yaptıkları anlar iş yerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. İş yerine zanlılardan birinin önce gelerek keşif yaptığı, ardından da diğerinin gelerek kendilerini görüntüleyen güvenlik kamerasının yönünü yukarı çevirerek çekim yapılmasını engellediği tespit edildi. Polis, kaçan iki zanlının yakalanması için çalışmalarını sürdürürken, olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma devam ediyor.

Yorumlar