banner464

Motosikletli Hırsızdan Habercilere Tepki

İstanbul’da çeşitli ilçelerde motosikletle hırsızlık ve kapkaç olaylarına karıştığı ileri sürülen 2 şüpheli önce güvenlik kameralarına, ardından polise yakalandı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan biri, “Çoluğumuz çocuğumuz...

Motosikletli Hırsızdan Habercilere Tepki

İstanbul’da çeşitli ilçelerde motosikletle hırsızlık ve kapkaç olaylarına karıştığı ileri sürülen 2 şüpheli önce güvenlik kameralarına, ardından polise yakalandı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan biri, “Çoluğumuz çocuğumuz...

20 Kasım 2014 Perşembe 10:02
30 Okunma
Motosikletli Hırsızdan Habercilere Tepki
İstanbul’da çeşitli ilçelerde motosikletle hırsızlık ve kapkaç olaylarına karıştığı ileri sürülen 2 şüpheli önce güvenlik kameralarına, ardından polise yakalandı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan biri, “Çoluğumuz çocuğumuz var okuyor, yapmayın be” diyerek gazetecilere tepki gösterdi.

İddiaya göre, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane ve özellikle Büyükdere Caddesi üzerinde lüks semtlerin kabusu haline gelen motosikletli 2 şahsın, park halindeki lüks otomobillerin camlarını kırarak hırsızlık yaptıkları ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. İhbar üzerine hırsızlık olaylarının gerçekleştirildiği yerdeki güvenlik kameralarını incelemeye alan Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, zanlıların kullandığı motosikletin plakasını çamurla kapattıklarını belirledi. 19 otomobilin camını kırarak zarar veren zanlıların kimlikleri, yapılan çalışma sonucu belirlendi. İncelemeler sonucunda zanlıların, emniyette çok sayıda kaydı bulunan M. O. ve M. B. olduğu belirlendi. Kapkaç olayına karıştıkları da saptanan zanlılar, polis ekipleri tarafından kovalamaca sonucu kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan zanlılar, ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

OTOMOBİLİNİ SİLERKEN ÇANTASINI KAPTIRDI

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, bir sürücü cadde üzerinde otomobilini park ediyor. O sırada motosikletli zanlılar otomobilin 5 metre arkasına gelerek duruyor. Motosikletten inen zanlı, vatandaşın park halindeki aracını temizlemesini fırsat bilerek, otomobilinin arka kapısını açıyor. Kapıyı açan zanlı arka koltuktaki çantayı alarak hızlıca uzaklaşıyor. Diğer bir görüntüde de, zanlı cadde üzerindeki kaldırımdan yürürken park halindeki araçlarına camlarına vuruyor. Bir süre sonra geri dönen zanlı, park halindeki bir otomobilin camına defalarca vurarak kırıyor. Kırılan camdan içeriye elini sokan zanlı, otomobilden bir şey alarak uzaklaşıyor. Başka bir görüntüde ise, zanlılar işlek bir caddeye motosikletle geliyor. Gözlerine kestirdikleri bir cipin 5 metre uzağında duran zanlı motosikletten iniyor. Sakin bir şekilde cipin yanına yürüyen zanlı, cipin camını kırdıktan sonra motosiklete binerek olay yerinden kaçıyor. Zanlıların kaçtığı esnada, devriye gezen bir polis aracı olay yerinden geçiyor.

“ÇOLUĞUMUZ ÇOCUĞUMUZ VAR OKUYOR”

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, polis aracına bindirildiği esnada, “Çoluğumuz çocuğumuz var, okuyor, yapmayın be” diyerek çekim yapan gazetecilere tepki gösterdi.

Yorumlar