O Hayvanlar İçin İlk Açıklama Geldi!

Karaman’ın Ermenek ilçesinde yol kenarında biriken katkı maddesini içerek telef olan 22 küçükbaş hayvan için ilk açıklama Tarım İl Müdürlüğünden yapıldı.

banner491
O Hayvanlar İçin İlk Açıklama Geldi!
banner567

14 Haziran 2018 Perşembe günü Karaman’ı Ermenek ile Mersin’in Mut ilçesini birbirine bağlayan yolun üzerinde bulunan Evsin köyü yakınlarında iddiaya göre, yol şantiyesinde çalışan araçların egsoz temizliğinde kullanıldığı belirtilen, bidonlardan sızan katkı maddesini içen 22 küçükbaş hayvan kısa süre içinde telef olmuştu.

Karaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, olayla ilgili numune alınarak tahlil edildiğini duyurdu.

Telef olan hayvan sayısının 21 olduğunu da belirten Karaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, şunları kaydetti;

“Ermenek İlçemiz Evsin Köyünden küçükbaş hayvan yetiştiricilerimize ait koyun ve keçilerin içtikleri suda bulunduğu tahmin edilen maddeden zehirlendiği düşünülmektedir. Ermenek İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ekiplerince aynı gün yapılan ilk tespitte 21 adet koyun ve keçinin öldüğü belirlenmiştir. Ölen hayvanlardan alınan numuneler Konya Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğüne gönderilmiş olup, tahlil edildikten sonra çıkacak analiz sonucuna göre işlem yapılacaktır. Olayda zarar gören yetiştiricilerimize büyük geçmiş olsun diyoruz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590