banner464

(özel Haber) Silahlı Saldırının Mağduru Konuştu: “tehdit Ediliyorum”

Gaziantep’te, iki gün önce yaşanan silahlı saldırının detayları ve olayın güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı. Saldırının mağdurlarından Tunahan Orhan, "Şikayet etmemem için mafyaları devreye sokmuşlar. Ondan sonra ben sürekli...

(özel Haber) Silahlı Saldırının Mağduru Konuştu: “tehdit Ediliyorum”

Gaziantep’te, iki gün önce yaşanan silahlı saldırının detayları ve olayın güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı. Saldırının mağdurlarından Tunahan Orhan, "Şikayet etmemem için mafyaları devreye sokmuşlar. Ondan sonra ben sürekli...

22 Aralık 2014 Pazartesi 09:04
32 Okunma
(özel Haber) Silahlı Saldırının Mağduru Konuştu: “tehdit Ediliyorum”
Gaziantep’te, iki gün önce yaşanan silahlı saldırının detayları ve olayın güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı. Saldırının mağdurlarından Tunahan Orhan, "Şikayet etmemem için mafyaları devreye sokmuşlar. Ondan sonra ben sürekli tehdit alıyorum. Geçen hafta Pazar günü benim köyüme giderek, beni sorduklarını ve o sordukları adamı da tehdit ettiklerini duydum. Aynı günün akşamı beni başka bir akrabama sorup ayağından vurmuşlar" dedi.

Edinilen bilgiye göre, olay iki gün önce GATEM Kuruyemişçiler Sitesi’nde yaşandı. Gri renkli ve plakası çamurla kapatılmış ticari bir araçla işyerinin önüne gelen 3 şahıs, işyerine girip içerdekilerin üzerine kurşun yağdırdı. Olayda 4 kişi yaralanırken, saldırganlar araca binerek hızla uzaklaştı.

İÇERİ GİRİP ÜSTÜMÜZE ATEŞ AÇTILAR

Olayın mağdurları yaşananları anlatırken saldırı anının güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı. Silahlı saldırı sonucu ayağından yaralanan Ahmet Orhan, ”GATEM, kuruyemiş sitesinde bulunan bir iş yerinde oturuyorduk. Köylülerimin ve akrabalarımın olduğu bir yerdi. Oraya selam vermek için oturdum. Beni takip etmişlerdi. Oturduktan 5 dakika sonra, geçen hafta aramızda husumet bulunan bir şahıs geldi. Dört arkadaşı da arabada varmış. İşaret etti içeriye girdiler. Silahları çıkardılar ve herkese sıktılar. Daha sonra kaçıp gittiler. Yaralılar devlet hastanesine kaldırıldı. Bu olaydan bir hafta önce tanıdığımız bir köylüyü de vurmuşlar. İşyerinin bu olayla bir alakası yok. Zaten içeriye girmemle olayın olması aynı anda oldu. O insanlar buranın sayılı esnafı, onlar mağdur oldu. Adamlar ne oluyor demeye kalmadan vuruldu. Ben de mağdurum ama onlar benden daha mağdur. Bu yüzden çok üzgünüm” dedi.

FATURAYI ÇALIP DEVLETİ SOYDULAR

GATEM Kuruyemişçiler Sitesi’nde işyeri bulunan ve kendisine ait bir faturanın çalınıp 44 milyon lira fatura kesildiğini söyleyen Tunahan Orhan, suçsuz olduğu bir konu nedeniyle 3 yıl 9 ay hapis ve 700 bin lira para cezasına çarptırıldığını ifade etti. 10 gün önce mahkemeye çıkarıldığını anlatan Orhan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mahkemede benim 4 yıl ceza aldığımı 700 bin Türk Lirası da para cezası verildiğini öğrendim. Bu işi gayri resmi olarak araştırmaya başlayınca, işin altında bazı kişiler olduğunu öğrendim. Bu kişilerle de görüşmem sırasında kendilerinin yaptığını tespit ettim. Benim faturamı çalıp başka firmalara sattıklarını, uygunsuz işlem yaptıklarını öğrendim. Bundan dolayı kendilerini mahkemeye vereceğimizi ve cumhuriyet başsavcılığına dilekçe vereceğimizi söyledim. Şikayet etmemem için mafyaları devreye sokmuşlar. Ondan sonra ben sürekli tehdit alıyorum. Geçen hafta Pazar günü benim köyüme giderek, beni sorduklarını ve o sordukları adamı da tehdit ettiklerini duydum. Aynı günün akşamı beni başka bir akrabama sorup ayağından vurmuşlar. Geçen hafta da bizim akrabamız olan bir firmaya gidiyor. Abim girer girmez, arkasından gidiyorlar. Tehdit edip içerideki insanları yaralıyorlar. Bu olayın o firmayla alakası yok. Alacak verecek kavgası da değildir. Halen beni tehdit ediyorlar” şeklinde konuştu.

Yorumlar