banner464

Şehit Ateşi Karaman'ı yaktı!

Karamanlı Üsteğmen Rıza Yücel bot kazasında şehit oldu.

Şehit Ateşi Karaman'ı yaktı!

Karamanlı Üsteğmen Rıza Yücel bot kazasında şehit oldu.

17 Ağustos 2016 Çarşamba 18:21
13485 Okunma
Şehit Ateşi Karaman'ı yaktı!
Başyayla Büyükkarapınar Köyü'nden olan Üsteğmen Rıza Yücel şehit oldu. Sarayburnu açıklarında bir yük gemisi ile çarpışan bot, alabora oldu. Botun içinde bulunan 6 kişi kurtarılırken 3 asker şehit oldu.
Karadeniz yönüne giden bir yük gemisi saat 08.00 sıralarında Sarayburnu açıklarında seyreden Sahil Güvenlik botu ile çarpıştı. çarpışmanın etkisi ile içinde görevli askerlerin bulunduğu Sahil Güvenlik botu alabora oldu ve burnuna kadar battı. Bu arada henüz bayrağı ve ismi belli olmayan yük gemisi yoluna devam etti. Alabora olan Sahil Güvenlik botuna yardım için  ilk önce çevrede bulunan balıkçı tekneleri yanaştı daha sonra Kıyı Emniyeti kurtarma botu tekneyi batmaması için bağladı. İlk olarak Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırılan ve burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Er Sinan Göktaş’ın şehit olduğu haberi geldi. Öğleden sonra da Numune Hastanesi’nde ilk müdahalesi yapılan ve ardından ambulansla Fatih Sultan Mehmet Hastanesi’ne sevk edilen Astsubay Yavuz Gökhan Şahin’in şehit haberi ulaştı. 
Kısa süre sonra da bir kötü haber GATA’dan geldi. GATA’da yoğun bakımda tedavi altına alınan Karamanlı Üsteğmen Rıza Yücel de yaşama tutunamadı.
Son Güncelleme: 17.08.2016 18:25
Yorumlar