Suça sürüklenen çocuklar yakalandı

Eskişehir’de yaşlı bir vatandaşı arayarak altınlarını ve paralarını dolandıran 2 genç, polis ekipleri tarafından yakalandı.Eskişehir’de son zamanlarda kendisini polis, savcı gibi kamu görevlisi olarak tanıtan kişilerin sayısı arttı....

banner491
Suça sürüklenen çocuklar yakalandı
banner567

Eskişehir’de yaşlı bir vatandaşı arayarak altınlarını ve paralarını dolandıran 2 genç, polis ekipleri tarafından yakalandı.

Eskişehir’de son zamanlarda kendisini polis, savcı gibi kamu görevlisi olarak tanıtan kişilerin sayısı arttı. Bu dolandırıcılık yöntemini etkisiz hale getirmek için çalışan Emniyet Müdürlüğü ise bilgilendirmelerin yanında özel ekipler de kuruyor. Yine bir dolandırıcılık olayında A.Ç. (71) isimli vatandaş ile telefonda irtibat kuran ve kendilerini sivil polis olarak tanıtan şahıslar, ikamete gelerek 5 adet altın burma bilezik, 2 adet çeyrek altın ve 2 bin 800 lirayı teslim aldı. Yaşlı vatandaşın dolandırıldığını anlayarak polis ekiplerine başvurması üzerine, şüphelilerin eşkalleri tespit edildi. Yapılan çalışmada suça sürüklenen çocuklar İ.A. (16) ve A.Ç. (16), yaşlı vatandaştan almış oldukları altın ve paralar ile birlikte yakalandılar. Şüpheli 2 kişi, bugün adliyeye sevk edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590