banner464

Villada Çifte İnfazda Sabaha Kadar Delil Arandı

Adana’da villada öldürülmüş olarak bulunan avukat ve eşinin katilini belirlemek için polis evde sabaha kadar delil aradı. Elde edilen delillerde en yüksek şüpheli olan evlat Ali İhsan Pişkin adliyeye sevk edildi.Edinilen bilgiye göre, dün...

Villada Çifte İnfazda Sabaha Kadar Delil Arandı

Adana’da villada öldürülmüş olarak bulunan avukat ve eşinin katilini belirlemek için polis evde sabaha kadar delil aradı. Elde edilen delillerde en yüksek şüpheli olan evlat Ali İhsan Pişkin adliyeye sevk edildi.Edinilen bilgiye göre, dün...

24 Ekim 2014 Cuma 11:02
23 Okunma
Villada Çifte İnfazda Sabaha Kadar Delil Arandı
Adana’da villada öldürülmüş olarak bulunan avukat ve eşinin katilini belirlemek için polis evde sabaha kadar delil aradı. Elde edilen delillerde en yüksek şüpheli olan evlat Ali İhsan Pişkin adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, dün meydana gelen olayda merkez Seyhan ilçesine bağlı Kurttepe Mahallesi’ndeki villalarında sabaha karşı avukat Yüksel (50) 31 yerinden, eşi Nilay Pişkin (48) ise 27 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş halde oğulları Ali İhsan Pişkin (31) tarafından bulundu. Pişkin hemen olayı polise haber verdi. Olay yerine gelen polis yaptığı araştırmada evde dışarıdan girilmediğini belirleyerek önce oğul Pişkin’in ifadesine başvurdu. Ancak Pişkin çelişkili ifadeler verince gözaltına alındı.

AVUKAT VE EŞİ AKŞAM YEMEKTE ÖLDÜRÜLDÜ

Ali İhsan Pişkin polise verdiği ifadede annesini ve babasını sabah saat 05.30’da uyanıp su içmek için mutfağa gittiğinde kanlar içinde yerde gördüğünü söyledi. Polis yaptığı bilimsel araştırmada avukat ve eşinin akşam yemeğinde saat 18.00 ile 19.00 arasında öldürüldüğü ve öldürülmeden önce masada yemek yerken tartışma çıktığını belirledi.

"YÜKSEK SESLE MÜZİK DİNLİYORDUM DUYMADIM"

Bu durumun Pişkin’e sorulması üzerine Pişkin akşam yemeğe katılmadığını odasında yüksek sesle müzik dinlediğini bu nedenle yaşanan kavgayı ve boğuşmayı duymadığını söyledi. Ancak polis Pişkin’e sitenin güvenlik kamerasına bakıldığında akşam saat 20.00 gibi otomobiliyle dışarı çıktığının görüldüğünü anne ve babasının bu saatten önce öldürüldüğünü sorması üzerine, "Evet ben çıktım ancak mutfakta kimseyi görmedim, gidip 2 saat dolaşıp tekrar geldim" dediği öğrenildi.

Bunun yanı sıra akşam üzeri temizlik ve ütü yapan bir kadının eve geldiği kapıyı çaldığında kapıyı oğul Pişkin’in açtığı kadının para istediği ancak ’Babam evde yok" diye kadını gönderdiği de belirlendi.

"KAPIYI KİLİTLEYİN HIRSIZ GİRER" DİYE UYARMIŞ

Ali İhsan Pişkin polislere verdiği ifadede annesini ve babasını eve hırsız girmesi konusunda uyardığını eve hırsız girip bunu yapabileceğini söyledi. Ancak polisin yaptığı incelemede hemen avukatın cesedi yanı başında cüzdanının açılmış bir halde yerde durduğu ve içinde dolarların göründüğü buna rağmen içinden para alınmadığı tespit edildi.

Ayrıca yapılan incelemede evin hiçbir yerinde zorlama olmadığı, hırsızın eve girip avukat ve eşiyle karşılaşması halinde 58 bıçak darbesi vurmayacağı bir kaç bıçak darbesinden sonra kaçacağı bu kadar bıçak darbesinin ancak büyük bir kavganın ve kızgınlığın arkasından yapılabileceği tespitinde bulundu. Bütün bunlar ortaya konulmasına rağmen Pişkin annesi ve babasını kendisinin öldürmediğini söyledi.

MOR IŞIKLI ARAMADA KAN LEKELERİNE RASTLANDI

Polis Pişkin’in olayı inkar etmesi üzerine eve ikinci kez giderek mor ışıklarla delil araması yaptı. Yapılan delil aramasında Pişkin’in odasında kanlı çorap bulundu. Ayrıca kirli çamaşır sepetinde de kanlı eşofman bulundu. Bunun dışında lavaboda mor ışıkla yapılan incelemede yıkanmış kan lekelerine rastladı.

Pişkin’in yapılan sağlık kontrolünde ise elinde bıçak kesiğine rastlandı. Bu sorulduğunda ise Pişkin annesi ve babasının öldüğü gün spor yaparken elini kestiğini söyledi. Daha sonra ise ifade vermeye devam ederken annesi ve babasının öldüğü gün spor yapmadığını söylemesi üzerine polisin "Hani sen spor yaparken elini kesmiştin bugün spora gitmemişsin" demesi üzerine "Spor yaparken de olmuş olabilir, annemi ve babamı görünce çok üzüldüm kapı koluna çarptım ondan da olabilir" diye çelişkili ifadeler vermesi kafaları karıştırdı.

TIRNAKLARINI DERİNDEN VE KISA SÜRE ÖNCE KESMİŞ

Polis yüksek şüpheli olan oğul Pişkin’den boğuşma anında tırnaklarının içinde annesi ve babasının biyolojik örnekleri kalmış olabileceğinden örnek almak istedi. Ancak yapılan incelemede Pişkin’in tırnaklarını çok derinden kısa süre önce kestiği belirlendi. Buna rağmen polis tırnak diplerinden örnek aldı. Ayrıca eve giderek kesilen tırnakları bulmak için evdeki çöplerde arama yaptı. Yapılan aramalarda tırnaklar da bulunamadı. Polis Pişkin’in annesi ve babasını akşam yemekte tartıştıktan sonra öldürmüş olabileceğini daha sonra da delilleri yok etmek için otomobiliyle evden çıkıp bıçağı, kanlı kıyafetleri ve tırnağını bir yere atmış ya da gömmüş olabileceğinden şüpheleniyor. Pişkin ise annesi ve babasını öldürmediğini ileri sürerek bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Yorumlar