Atila Zorlu Karaman Sorunları İle İlgili Projelerini Açıkladı Foto Galeri: Atila Zorlu Karaman Sorunları İle İlgili Projelerini Açıkladı

KARAMAN EKONOMİSİ İYİ OLACAK”

İYİ Parti Milletvekili adayı Atila Zorlu, Karaman'ın ekonomik kültürel ve sosyal gelişimi adına projelerini açıklamaya devam ediyor. Zorlu, açıklamış olduğu projeleri ile hem Karaman ekonomisi canlanacak hem de şehrimiz bir cazibe merkezi olacaktır.

Zorlu yaptığı açıklamada; “Karaman Ticaret ve Sanayi Odamızı Karamanımızın marka kent olması ve üretim odaklı bir kent oluşmasında çok büyük emek sarf ediyor. Bu çabalarından ötürü kurulduğu günden beri emek veren herkese teşekkür ederim.

Ticaret ve Sanayi Odası'nın 2022 verilerine göre odaya üye 340 firmada 20 bin civarında çalışan var.

OSB de 200 civarında firma ve 15 bin civarında çalışan var.

Biz ne yapacağız?

Öncelikle; tarım, turizm, sanayi, hayvancılık ve birçok sektörde koordinasyonu sağlayacağız.

Turizmin canlanması beraberinde yatırımları ve tarımsal/hayvansal üretimi artıracak, bununla birlikte birçok sektörü de hareketlendirecektir.

Tarımsal üretim potansiyelimiz çok fazla. Doğru tarım ve desteklemelerle çiftçimizi kazanan hale getireceğiz. Bu beraberinde 2. OSB de yatırımları da hızlandıracak. 2. OSB bölgenin kalkınmasını daha da hızlandıracak.

Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi: güneş enerjisinde çok büyük bir avantaja sahip ilimizde bu konuda yatırım hazırlıklarını hızlı bir şekilde sonuçlandıracağız.

Karaman-Ulukışla Hızlı Tren çalışmalarını en kısa zaman da neticelendireceğiz.

Mermer Üreticileri için 2. OSB’de Mermer OSB kuruluş çalışmalarını hızlıca sonlandıracağız.

Enerji ve ulaşım girdi maliyetlerinde ki azalma ve beraberinde tarımsal/hayvansal üretim bölgeyi yatırım için daha cazip hale getirecektir.

Teknoloji Geliştirme Merkezi, Üniversite-sanayici-girişimci koordinasyonunu hızlandırıp önemli yatırımların ilk kademesini oluşturacağız.

Bütün bunlar Lojistikte de önde olmamızı sağlayacaktır. Lojistik merkezini oluşturacağız.

Üretim ve ulaşım maliyetleri ve beraberinde yer tahsisleri ile tekstil imalatı yapan firmaları da ilimize yatırım yapmaya cezbedecektir. Bu çalışmalarımız Serbest Bölge’nin kurulmasını daha da hızlandıracak ve beraberinde yatırımlar da gelecektir.

Sağlığı unutmayalım. İklim ve ulaşımı kolay olan ilimizde “Sağlık Turizmi” anlamında bir cazibe merkezi de olacaktır.

Ortak paydamız daima Karaman olacak. Memleketimizi hızla istikrara kavuşturmak için atacağımız adımlara destek veren tüm hemşerilerimize teşekkür ederim. Az kaldı! Karaman ekonomisi iyi olacak." İfadelerine yer verdi.