Zorlu açıklamasında şunları söyledi:

“Türkiye çok önemli bir noktadan geçiyor. Demokrasi süreçlerinin işlemesi gerekiyor. O anlamda inanıyoruz ki seçmenler bu konuda en doğru kararı sandık başında vereceklerdir.

14 Mayıs; ülkemizin siyasi tarihinde yeni bir milat, ekonomi, bilim, eğitim, sanayi ve dış ticarette yeni bir hamlenin; güçlü bir başlangıcın günü olacaktır. Seçim sonuçları ne olursa olsun, seçmenlerin sonuçları doğru okumalı demokrasinin bir gereği olarak başkasının iradesine saygı göstermelidir.

Demokrasiyi başka bir şekilde değerlendirirseniz o zaman toplum başka bir yere doğru gider ve kaos ortamı oluşur. Umarım bu seçim sağduyu çerçevesinde geçecektir. Seçimin hayırlı olmasını dileyerek, vatandaşlarımızı sağduyuya davet eder, provokasyonlardan uzak durmasını temenni ediyorum.

Seçimin bir bayram havasında geçmesini, demokrasinin gereği olarak kullanacakları oyun şimdiden hayırlı olmasını dilerim. Seçimlerin barış, huzur ve sükûn içinde geçmesini temenni ediyor, yarışacak tüm adaylara başarılar diliyorum. Halkımızın iradesine hepimiz saygı duyacağız, çıkacak sonuç başımızın da tacıdır. Demokrasinin tarifi de budur. Seçim sonuçlarının devletimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayır ve güzelliklere vesile olmasını umut ediyorum.”