Atletizm Yarışmalarında Tuana ve Yaşar Rüzgârı Foto Galeri: Atletizm Yarışmalarında Tuana ve Yaşar Rüzgârı

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen okul sporları gençler puanlı atletizm yarışmaları 7 okul takımından 80’e yakın sporcunun birincilik mücadelesine sahne oldu. Atatürk Spor Kompleksi Süreyya Ayhan Atletizm Pisti’nde düzenlenen yarışmalar genç erkekler kategorisinde 17, genç kızlar kategorisinde ise 16 farklı kategoride yapıldı.

2 gün süren yarışlar sonunda Karaman Sınav Fen ve Anadolu Lisesini temsil eden Nesrin Tuana Özkal ve Yaşar Dökme, kendi kulvarlarında altın madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

Yarışmalarda boy gösteren Tuana ile Yaşar’ı, Karaman Sınav Fen ve Anadolu Lisesi Kurucusu Bünyamin Taşçı ve arkadaşları da yalnız bırakmayarak destek oldular.

“HER GÜN ANTRENMAN YAPTIĞIM İÇİN BU DERECEYİ YAPTIM”

Katıldığı atletizm yarışmalarında elde ettiği derece ile ilgili duygularını anlatan Yaşar Dökme, “Her gün, sık antrenman yaptığım için bu dereceyi elde ettim. Her zaman yanımda olan antrenörüm Zühal Kaya’ya teşekkür ediyorum. Ayrıyeten de Karaman Sınav Fen ve Anadolu Lisesi Kurucusu Bünyamin Taşçı’ya da çok teşekkür ediyorum. 1-2 Şubat tarihlerinde Türkiye Atletizm Federasyonunun Bursa’da düzenlemiş olduğu Türkiye Şampiyonasında 6.09’luk derecemle yine birinci olmuştum” dedi.

“4 YILDIR BU SPORLA UĞRAŞIYORUM”

Atletizm branşıyla 4 yıldır ilgilendiğini ifade eden Dökme, “5’inci sınıftan beri bu sporla uğraşıyorum. Bu spora başlamamdaki en büyük etken antrenörüm Zühal Kaya. Beni okuldan seçti ve böyle parlayacağımı biliyordu. Her zaman destek verdi ve ben de en iyi yerlerde olmaya çalıştım. Haftalık antrenman programım 6 gün. Pazar günü de yine ayrı antrenman yapıyoruz ama o kadar sık değil. Haftada 2 gün idman, 2 gün kuvvet ve 2 gün de teknik çalışıyoruz. Çok iyi bir antrenman düzenimiz var İnşallah her zamanda böyle gider” sözlerini söyledi.

“ATLETİZM ÇOK İYİ BİR SPOR”

Kendisi gibi sporla ilgilenen yaşıtlarına tavsiyelerde bulunan Dökme, şunları kaydetti:

“Atletizm Türkiye’de her zaman desteklenen bir spor. Kendi yaşıtlarımın da atletizm branşına yönelmelerini tavsiye ederim. Beslenme konusunda da abur cubur yemiyoruz çok dikkat ediyoruz beslenmemize. Ayrıyeten kola veya gazlı içecekler tüketmiyoruz.”

Okulun sporcularına büyük destek veren Karaman Sınav Fen ve Anadolu Lisesi Kurucusu Bünyamin Taşçı da, “Okular arası atletizm turnuvası yapıldı. Yaşar yine il birincisi oldu, Tuana da il birincisi. Daha önce de Türkiye şampiyonu gençlerimiz. Okul olarak, Karaman Sınav Fen ve Anadolu Lisesi yöneticisi olarak her türlü desteği kendilerine sunuyoruz. Bundan sonra da desteklerimize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.