Avrupa Bardaslilar Derneği 'Batırık Ve Kermes Günü'ne Yoğun İlgi Foto Galeri: Avrupa Bardaslilar Derneği 'Batırık Ve Kermes Günü'ne Yoğun İlgi

Hollanda'da resmi tatil olması münasebetiyle özellikle hanımların ve çocukların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte, Türk yemeklerinin sergilendiği stantlar, el işleri, kına, hediyelik eşya, mutfak ürünleri vs. standı ile çocuklar için özel oyun alanları hazırlandı.

Schiedam Yıldız Eğitim Merkezi'nde gün boyu gerçekleştirilen hayır çarşısına Hollanda Karamanlılar Federasyonu (HOKAF) başkanı Zekeriya Arslan ve yöneticiler Ali Bal ile Mehmet Ali Topcu, Avrupa Madenşehri Derneği başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Hollanda Kızılkuyu Derneği başkanı Ömer Atıf Yaralı, Hollanda'nın farklı kentlerinden gelen Bardaslılar ile vatandaşlar katıldı.

Avrupa Bardaslılar Derneği başkanı Mustafa Bilgi, "İzin öncesi dernek olarak gerçekleştirdiğimiz bu kermes programımıza emeği geçen, ziyaret eden herkese çok teşekkür ediyorum. Amacımız, bu kermes bahanesiyle bir araya gelmek, hemşerilerimizle kaynaşmaktı. Yıl sonuna kadar bazı organizasyonlar yapmayı planlıyoruz, bunu üyelerimizle paylaşacağız. Çocuklarımızın gönüllerince oynamaları, eğlenmeleri bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu vesileyle şimdiden tüm Müslümanların Kurban bayramını tebrik eder, izine gideceklere de hayırlı yolculuklar diliyorum." şeklinde konuştu.

Akşam saatlerine kadar devam eden kermeste elde edilen gelir, derneğin masraflarında kullanılacak.

Haber: Mehmet Ali Topcu