Erasmus + Programı kapsamında 2022-3-BG01-KA152-YOU-000098556 referans numarası ile hibe alan “Active Sport Communities (Spor Topluluklarının Aktifleştirilmesi)” projesi, 23 Eylül-1 Ekim 2023 tarihlerinde Bulgaristan, Bansko’da gerçekleştiriliyor. “Active Sport Communities (Spor Topluluklarının Aktifleştirilmesi)” projesinde Türkiye’yi ve Karaman’ı temsilen Karaman Gençlik Kulübü Derneği’nden 18-25 yaş arası 7 genç ve 1 ekip lideri projede yer alıyor.

PROJENİN İLK GÜNÜ TAMAMLANDI

Projenin ilk günü, farklı ülkelerden gelen gençlerin birbiriyle tanışması adına çeşitli takım faaliyetleri gerçekleştirildi. Akabinde her bir katılımcı ülkenin Spor Kültürleri ve Spor İstatistikleri üzerine çeşitli araştırma sunumları gerçekleştirerek, katılımcı gençler temel spor terminolojileri üzerinde atölye çalışmasına katılım sağladılar. Günün sonunda toplumun her kesiminin dahil olabileceği çeşitli spor aktivitelerini açık havada gerçekleştirdiler.

PROJE 1 EKİM’E KADAR DEVAM EDECEK

Avrupa Spor Haftasında kapsamında gerçekleşen proje ile gençlerin fiziksel hareketliliklerinin artırılması için çeşitli sportif faaliyetlerin katılımcılara öğretilmesi amaçlanmaktadır. Etkinlik, 1 Ekim 2023 tarihine kadar devam edecektir.