banner738
banner708

Didim’de yöresel oyun tutkunları dernekleşti

Aydın’ın Didim ilçesin de, yöresel oyun severleri bir çatı altına buluşturan Folklor Turizm Araştırma Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (DİFTAD) kuruldu.Açılışta bir konuşma yapan DİFTAD Başkanı Belgin Ece Eşkinat, Halk oyunlarını...

Didim’de yöresel oyun tutkunları dernekleşti
banner712

Aydın’ın Didim ilçesin de, yöresel oyun severleri bir çatı altına buluşturan Folklor Turizm Araştırma Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (DİFTAD) kuruldu.

Açılışta bir konuşma yapan DİFTAD Başkanı Belgin Ece Eşkinat, Halk oyunlarını araştırma, yayma, yaşatma, öz değerlerinden ayrılmayan oluşum sebepleri ile birlikte gelecek nesillere aktarmayı temel amaç edindiklerini belirterek, Didim de yeni bir kültür sanat platformu oluşturmak istediklerini ifade etti.

Eşkinat, “Anadolu da öğrendiklerimizi Anadolu’ya aktarmayı bir görev kabul eden kulübümüz halk oyunlarına katacağı değerlerle, ulusal ve uluslararası platformlar da birçok başarıya imza atmayı hedeflemektedir. Değişik kategorilerde onlarca kursiyerle halk oyunları, tiyatro, drama, modern dans, satranç ve çeşitli branşlarda faaliyet gösterecek olan DİFTAD 7 den 77 ye kültürümüzü anlatmaya, yaymaya ve öğretmeyi hedefleyen bir dernektir" diye konuştu.

Derneğin kurucu ve yönetim kurulu üyeleri, Belgin Ece Eşkinat başkanlığın da yönetim kurulu üyeleri Naci Saygın, Osman Şeker, Adnan Çelik, Sinan Çetin, Cemil Eren ve Türker Bacaksız’dan oluşuyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner741

banner590

banner745