banner636

Genç girişimci kadınlar eğitimlerini tamamladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca yürütülen "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi" kapsamında 18-40 yaş genç kadınlara yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenlendi."Kadın...

banner491
Genç girişimci kadınlar eğitimlerini tamamladı
banner567

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca yürütülen "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi" kapsamında 18-40 yaş genç kadınlara yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenlendi.

"Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi" kapsamında gerçekleştirilen eğitime katılan 74 kadın çiftçi 4 gün, 32 saat süren eğitimini tamamladı. Bu çalışma kapsamında eğitim alan kadınlar tarafından hazırlanacak projelerden birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin TL para ödülü verilecek.

"Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi" kapsamında gerçekleştirilen "Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor" projesi ile kırsal alanda genç kadınlara yönelik sürdürülebilir iş olanaklarının yaratılması, mevcut istihdam olanaklarının korunması, bu sayede kırsal alanların ekonomik faaliyet düzeylerinin artırılması, kırsal nüfusun azalmasının önlenmesine katkıda bulunulması ve farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Mayıs ayı içerisinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Aydın İl Müdürlüğünce düzenlenecek olan Proje Pazarı ve Sertifika Dağıtım Töreni sonunda ilimizi temsil edecek olan kadın çiftçi ve projesi, ,bakanlığın belirleyeceği bir tarihte 16 il projeleriyle yarışacak. Proje finalinde dereceye giren projelere minimum 20 bin TL ile maksimum 40 bin TL destekleme verilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590