banner464

Siyah-beyaz Aşk Hikayesi

Aydın 1. Amatör Küme 4. Grup’ta mücadele eden Aydınspor’un eski Kulüp Müdürü Özkan Kavruk, Aydınspor sevgisini hala yaşatıyor.Aydınspor’u yan sahalarda da olsa yalnız bırakmayan Özkan Kavruk, Aydınspor’a günü geldiğinde tüm Aydın’ın...

Siyah-beyaz Aşk Hikayesi

Aydın 1. Amatör Küme 4. Grup’ta mücadele eden Aydınspor’un eski Kulüp Müdürü Özkan Kavruk, Aydınspor sevgisini hala yaşatıyor.Aydınspor’u yan sahalarda da olsa yalnız bırakmayan Özkan Kavruk, Aydınspor’a günü geldiğinde tüm Aydın’ın...

07 Kasım 2014 Cuma 09:42
31 Okunma
Siyah-beyaz Aşk Hikayesi
Aydın 1. Amatör Küme 4. Grup’ta mücadele eden Aydınspor’un eski Kulüp Müdürü Özkan Kavruk, Aydınspor sevgisini hala yaşatıyor.

Aydınspor’u yan sahalarda da olsa yalnız bırakmayan Özkan Kavruk, Aydınspor’a günü geldiğinde tüm Aydın’ın tekrar sahip çıkacağına inanıyor. 1987’den 2000’e kadar Aydınspor’da kulüp müdürlüğü görevi yapan Özkan Kavruk, Aydınspor’un en şaşalı döneminde çalıştığını belirtti. İlkerli, Amanili, Neggazili kadroyu gördüğünü anlatan Kavruk, Aydınspor’daki Kemal Çakırer, Mehmet Ulaş, Fehmi Tuğrul gibi isimlerin unutulamayacağını belirtti.

AYDINSPOR SEVGİSİ BİTMEZ

Aydınspor sevgisinin hiçbir zaman bitmeyeceğini ifade eden Kavruk, “Geçen sezon sahaya çıktığını duyduğumdan beri maçlara geliyorum. Gerek tel örgünün arkasından, gerekse tribünden maçları izliyorum.Hala eski isimler maçlara geliyor. Maçlarda selamlaşıyoruz, görüşüyoruz. Aydınspor sevgisinin bitmeyeceğini görüyorum” dedi.

AYDINSPOR’UN AĞIRLIĞI VARDI

Geçmişte Aydınspor’un yaşadığı şaşalı dönemi hatırladıkça duygulanan Kavruk, “Aydınspor’un kuruluşundan önce Akınspor’da forma giyiyordum. Akınspor, Hilalspor, Esnafspor’un birleşmesi kararı alındı. Aydınspor kuruldu. İşte o gün Aydın, Aydınsporlu oldu. Maçları hınca hınç dolu Adnan Menderes Stadı’nda oynuyorduk. Sadece tribünler değil, stadın zemini dahi dolu oluyordu. 1987’de kulüpte çalışmaya başladım. Çok güzel günler gördüm.Aydınspor’un o günlerde şehirde ağırlığı vardı. 400’e yakın üyemiz vardı.Kongreler heyecanla geçerdi. En sevdiğim futbolcu İlkerdi. Tüm futbolcular aile ortamındaydı. Birbirlerini seviyorlardı. Yöneticiler,çalışanlar, taraftarlar hepimiz bir aileydik.”diye konuştu.

6-1’İN HİKAYESİ

Her Aydınsporlu gibi 6-1’lik Fenerbahçe maçının kendisinde anısı bulunduğuna dikkat çeken Özkan Kavruk, “O zaman televizyon yoktu. Maçı radyodan dinliyordum. 2-1 öndeydik. İyi oynuyorduk. PTT’nin önünden eski doğumevine kadar yürüyerek maçı dinledim. Hemen hemen her atakta gol attık. İnanamadım. Bütün Aydın sokağa dökülünce galip geldiğimizi daha iyi anladım.”ifadelerini kullandı.

EKSİKLİK HİSSEDİYORUM

Aydınspor’un 1.Amatör Küme’de olmasının sevenleri için bir şey değiştirmediğini anlatan Kavruk, şunları söyledi: “Ben Aydın’daki tüm takımları izliyorum. Aydınspor 1923’ün de maçlarına gidiyorum. Aydınspor sevgisi bambaşka. Hangi ligde olursa olsun başka bir heyecanı var. 70 yaşına geldim. Ama, Aydınspor’un maçına gitmezsem eksiklik hissediyorum. Elbet birileri başarılı olduktan sonra Aydınspor’a sahip çıkacaktır. Aydınspor için mücadele eden herkese başarı diliyorum”

Yorumlar