Karaman FK’da kadro dışı bırakıldıktan sonra takımla ilişki kesilen Selçuk Hakalmaz konusuna değinen Aygündüz, Selçuk’u biz disiplinden dolayı kadro dışı bıraktık. Kadro dışı bırakmadan önce birkaç kez görüştüm. Birkaç kere daha şans verdik. Hiç toparlamaya çalışmadı aksine gittikçe hala aynı şekilde devam etti. Kadro dışı bıraktık. Acaba belirli bir şeyler yapar mı dedik. Oda olmadı. En sonunda kendisi feshine başvurdu ve artık Karaman’dan ayrıldı. Bu zamana kadar yaptıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.
Aygündüz, genel bir değerlendirmede bulunarak, “Biz takım olmaktan çok camia olmaya çalışıyoruz. Bunun içinde Karaman halkının desteğine ihtiyacımız var. Stadyumu dolduramıyoruz. Müsabakalarımız takip edilmiyor. Hakeme ya da rakibe karşı bir baskı yaratamıyoruz. Baskı yaratamadığımız gibi belirli bir dakikadan sonra kendi futbolcularımıza kendi taraftarlarımız küfür etmeye başlıyor. Bu neticede futboldur her zaman kazanılacak diye bir şey yoktur. Kaybetmekte vardır. Kaybediyoruz, başarısızlık var diye biz Karaman olarak kendi kulübümüze kendi oyuncularımıza küfür etmeye başlarsak biz her müsabakaya bir sıfır geride çıkarız. 
2.ligde gerçekten bu sene kırmızı grup en zor gruplardan bir tanesi. Ortalamaya ve bizim maddi gücümüze baktığımız zaman 18 takım içerisinden bizim gibi 3-4 takım var. Elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Karaman’da hiçbir yerden bir desteğimiz yok. OSB’den ve iş adamlarından bir desteğimiz yok. Kendi gücümüzle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. 25 locamız var 4 locamız dolu sadece. 
Başarı istiyorsak Karaman olarak bizim tek vücut olmamız lazım. Tek yürek olur takımımızı sahiplenip Karaman halkının maddi olarak değil de manevi olarak çok büyük bir desteği olabilir. Oyuncularımız ve hocamızdan memnunuz. Takıma devre arası bir şeyler yapacak mıyız evet yapacağız. Hocamız ve yönetimle birlikte görüşerek ikinci yarıya daha doludizgin bir şekilde devam etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 
Karaman FK Teknik Direktörü Cihan Erdil, “Biz altıncı maçtan sonra geldik. 6 maç oynadık. 3.bölgede bitiricilikle alakalı eksikliğimiz var. Bunu kalan 6 maçta aşabileceğimize inanıyorum. Şu an kalan 6 maç ve sonrası için iki farklı yol izlemeyi düşünüyoruz. Hücumsal anlamda kesinlikle kulübümüzün de bütçesi uygun belirlediğimiz oyuncularla da görüşüp 3.bölgeye bir takviye yapmayı düşünüyoruz. Ama diğer mevkilerle alakalı kalan 6 maç ve önceki 6 maçtaki performansa göre değerlendirmeyi daha doğru buluyoruz” diye konuştu.
Sportif Direktör Ahmet Akteke ise kırmızı grubun çok zor olduğunu belirterek, “Güzel bir takım kuruldu, yeni bir stadyuma sahibiz. Bizim her maçımızın maliyeti çok yüksek. Deplasman giderlerimiz var. Şehirden iki sezondur destek alamıyoruz. Bu desteği alacağımıza inanıyoruz” dedi.