Ayrancı Belediyesinin İftarında Binlerce Hemşehri Bir Araya Geldi Foto Galeri: Ayrancı Belediyesinin İftarında Binlerce Hemşehri Bir Araya Geldi

Ayrancı Belediyesinin 15'inci geleneksel iftar programı bu yıl yine Orgeneral Musa Avsever caddesinde düzenlendi. Trafiğe kapatılan cadde üzerinde kurulan yüzlerce sofrada uzaktan yakından bir araya gelen Ayrancılılar iftar öncesi sohbet edip hasret giderdi. İftar programına katılan davetlileri cadde girişinde karşılayan Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı tek tek masaları da gezerek konukları ile ilgilendi.

İftar programının ardından selamlama ve teşekkür konuşması yapan Büyükkarcı; “Sayın Valim, milletvekili adaylarımız, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri, daire amirlerimiz, muhtarlarımız ve sevgili hemşehrilerim öncelikle hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Geleneksel olarak her yıl yaptığımız iftar programına hoş geldiniz sefalar getirdiniz. İçinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayı ülkemize, milletimize, islam âlemine ve Türk coğrafyasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu serin havada sizleri üşütmemek adına sözlerimi kısa kesiyor hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Büyükkarcı'nın ardından kürsüye gelen Vali Tuncay Akkoyun konuşmasına iftar programına Karaman'dan Karaman dışından ve Ayrancı'dan gelen herkesi selamlayarak başladı.

Vali Akkoyun konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Rahmet ve mağfiret ayı Ramazan-ı şerifin gönülleri kuşatan yürekleri bir birine kenetleyen ve kardeşlik yayan bu manevi iklimde siz kıymetli Ayrancılı hemşehrilerimizle bu iftar sofrasında bir arada olmaktan çok büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Hava serin sözlerimi çok fazla uzatmak istemiyorum. Öncelikle Ayrancı Belediye Başkanımıza bu iftar programının düzenlenmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Kaymakamımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Bu iftar sofralarının önemi şudur. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi gösteren pekiştiren, kuvvetlendiren çok önemli sofralardır. İnşallah bu birliğimiz, beraberliğimiz daim olur. Rabbim Ramazan'ı nızı hayırlı eylesin inşallah hep birlikte pazartesi gecesi kadir gecemizi birlikte idrak edeceğiz rabbim sağlıkla sıhhatle kadir gecesine ulaşmayı akabinde de Ramazan bayramına ulaşmayı bizlere nasip etsin. Tekrardan hepinize sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum bu iftar programının düzenlenmesinde emeği geçen belediye başkanımız başta olmak üzere herkese tekraren teşekkür ediyorum” dedi.