Karaman’ın ilk SMA hastası bebeği Ayşe Bükre Yaman’ın, uzun süren uğraşlar ve yapılan kampanyalar sonunda tedavisi için gereken para geçtiğimiz hafta toplanmıştı.
Paranın toplanması ve kampanyanın sona ermesinin ardından Ayşe Bükre’nin tedavisinin yapılması için gerekli yasal işlemler tamamlandı. Pasaportlar çıkarıldı. Uçak biletleri alındı ve tedavi için yol hazırlıkları başladı.
Ayşe Bükre Yaman ve ailesi 1 Kasım Çarşamba’yı 2 Kasım Perşembeye bağlayan gece Dubai’ye uçacak ve tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından sağlığına kavuşmuş olarak Karaman’a geri dönecekler.
Ayşe Bükre’nin ailesiyle yaptığımız görüşmede, Dubai’de ne kadar kalacaklarının oradaki sürece göre değişebileceği belirtilirken, “Dubai’ye vardığımızda hastanede tetkikler yapılacak. İlacın siparişi verilecek ve ilaç geldikten sonra da fizik tedavi süreci başlayacak. Kızımız tamamen iyileşmeye başlayınca da memleketimize dönmüş olacağız” dediler.
Polis memuru bir baba ile ev hanımı bir annenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya gelen ve henüz 15 günlükken SMA Tip-1 teşhisi konulan Ayşe Bükre’nin tedavisi için gereken 1.819.500 dolar, düzenlenen kampanyalar, hayırseverler ve özellikle polis teşkilatının destekleriyle geçtiğimiz günlerde toplanmış ve kampanya sona erdirilmişti.
Eşi ve çocuklarını memleketi Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde bırakıp Hakkari Yüksekova’da görev yapan polis memuru Süleyman Yaman, kızının tedavisi için gereken paranın toplanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.