‘Bahar Bilim Kampı’na Katılan Öğrencilerle Buluştular Foto Galeri: ‘Bahar Bilim Kampı’na Katılan Öğrencilerle Buluştular

KMÜ Uygulama Otelinde düzenlenen programa Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Osman Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nevzat Aydın ve Prof. Dr. Mahmut Baykan ile Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Aslan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan Oktay, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dursun Odabaş ve Yeni Medya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Can katıldı.

Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Özbekistan Alfraganus Üniversitesi arasında uluslararası iş birliği kapsamında organize edilen ‘Bahar Bilim Kampı Eğitim Programı’na Özbekistan’dan 10 öğrencimiz katıldı. Öğrencilerimize yönelik sosyal bilimler, fen ve teknik bilimler alanlarında multidisipliner bir eğitim programı hazırlandı. Program 4 Mayıs tarihine kadar Yunus Emre Yerleşkemizde devam edecek. Misafir öğrencilerimize üniversitemize ‘hoş geldiniz’ diyor, bu programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Rektör Gavgalı’nın konuşmasının ardından öğrenciler Özbekistan mutfağına özgü yaptıkları yemekleri protokol üyelerine ikram etti. Protokol üyeleri ile bir süre sohbet eden öğrenciler, burada kendilerini yabancı gibi hissetmediklerini vurgulayarak kampı düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

KMÜ Bahar Bilim Kampında bilim, teknoloji, iletişim, bilgisayar teknolojileri, yapay zekâ, işletme, iktisat, yenilik yönetimi, enerji sistemleri gibi konularda eğitimler düzenlenecek. Ayrıca Özbekistanlı öğrenciler kamp süresince sosyal faaliyetler ile kültür ve sanat alanında da çeşitli atölye çalışmalarına katılacak.