Bakan Işıkhan, kamu bankalarının pazartesi günü promosyon güncelleme başvurularını almaya başlayacağını ve 28 Mart itibarıyla emeklilerin promosyonlarının hesaplarına yatırılmış olacağını duyurdu.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun emekli aylıkları için ödemeleri bankalar aracılığıyla gerçekleştirdiğini belirten Bakan Işıkhan, 2017'de başlatılan banka promosyonlarının emeklilerin belirli bir süre gelir elde etmelerini sağladığını vurguladı.

Bakan Işıkhan, 2024'ün "Emekliler Yılı" ilan edildiğini ifade ederek, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yürüttüğü çalışma kapsamında kamu bankalarında emekli aylığı promosyon ödemelerini yaklaşık 2 katına çıkarıldığını açıkladı. Promosyon miktarlarının aylık gelire göre 8 bin ile 12 bin lira arasında olacağını belirten Bakan Işıkhan, bu konudaki gelişmeleri Kayseri mitinginde kamuoyuyla ve emeklilerle paylaşıldığını dile getirdi.

Bakan Işıkhan, diğer bankalarla da promosyon ödemelerinde artış sağlanması yönündeki çalışmaların sürdüğünü ve sonuca varıldığında emeklilerle paylaşılacağını ifade etti.