banner464

Baikad’da Yönetim Değişmedi

Balıkesir İş Kadınları Derneği’nin (BAİKAD) genel kurulu yapılırken, Nurbin Tüfekçoğlu yeniden başkanlığa seçildi.BAİKAD, 10. olağan genel kurulunu Otel Basri’de yaptı. Genel kurulda derneğin önümüzdeki yıllarda yapacağı projeler...

Baikad’da Yönetim Değişmedi

Balıkesir İş Kadınları Derneği’nin (BAİKAD) genel kurulu yapılırken, Nurbin Tüfekçoğlu yeniden başkanlığa seçildi.BAİKAD, 10. olağan genel kurulunu Otel Basri’de yaptı. Genel kurulda derneğin önümüzdeki yıllarda yapacağı projeler...

29 Ekim 2014 Çarşamba 12:27
45 Okunma
Baikad’da Yönetim Değişmedi
Balıkesir İş Kadınları Derneği’nin (BAİKAD) genel kurulu yapılırken, Nurbin Tüfekçoğlu yeniden başkanlığa seçildi.

BAİKAD, 10. olağan genel kurulunu Otel Basri’de yaptı. Genel kurulda derneğin önümüzdeki yıllarda yapacağı projeler hakkında bilgiler verildi. Dernek Başkanı Nurbin Tüfekçioğlu bir çok resmi kurumu ziyaret ettiklerini, her kurumla aktif bir şekilde çalışmaya hazır olduğunu dile getirdi. BAİKAD’ın her yıl artan üye sayısı ile büyük bir aileye dönüştüğünü ifade ede Tüfekçioğlu, "Balıkesir İş Kadınları Derneği olarak geride bıraktığımız süreçte güzel işler başardık. Gönül elçileri projesine katıldık. Hünerli eller projesinin kataloğunu hazırladık. ’Büyükşehir Kent Vizyonunda Kadın El Sanatları ve Girişimcilik’ projelerine katıldık. Kadın istihdamı hususunda da bir çok projeye imza attık" dedi.

Muhtarlarla iş birliği yaptıklarını belirten Başkan Tüfekçioğlu, muhtaç bir çok aileye de yardım yapıldığını ifade etti. Balıkesir İş Kadınları Derneği başkanlığının yanı sıra bir çok görevde bulunduğunu söyleyen Tüfekçioğlu, "Ben Kagider’in komitesinde görevde bulunuyorum. Bu yüzden bir yılın genellikle 6 ayını burada, diğer 6 ayını da dışarıda geçirmek zorunda kalıyorum. Türkiye’de bir kadın portalı oluşturacağız. Balıkesir ve Çanakkale bölgelerinde bu konuda çalışmalar yaptık. Bu projeyi hayata geçirebilirsek çok iyi olacak. Türkiye’de varlığını sürdüren kadın girişimci derneklerini ve üyelerini ortak paydada buluşturması açısından bir ilk niteliğindeki Türkiye Kadın Girişimcileri Platformu ile siz de Türkiye’nin her noktasındaki girişimci kadınlarla iletişime geçebilecek ve birbirinizi daha yakından tanıyabileceksiniz. Bu platform sayesinde üçüncü şahıslar da şirket ve ürünlerinizi görerek size ulaşma fırsatı yakalayıp büyüme potansiyelinizi artırabilecekler" dedi.

Balıkesir İş Kadınlar Derneği Başkanı Nurbin Tüfekçioğlu’nun konuşmasının ardından üyeler kendilerini tanıtarak faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Nurbin Tüfekçioğlu’nun güven tazelediği genel kurulda yönetim şu isimlerden oluştu: Ayşen Kavunoğlu, Hürriyet Turan Tabanlı, F.Turfullu Örnekçi, Jale Bayraktar, Arzu Albayrak, Zeynep Sağlam, Hacer Konuk, Şule Şahan, Selda Mırıkyiğit, Sema Yıldırım” Denetim kurulunda ise "Şadıman Kantarlıoğlu, Esen Tunç Erkan, Ahu Gümüş.

Yorumlar