banner597

Burhaniye’de cami ile minaresi arasından yol geçiyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, kırsal Yabancılar mahallesinde cami ile minaresi arasında yol geçiyor. Mahalleye gelen vatandaşlar bu duruma şaşarken, muhtar Recep Kabakçı, bu ilginç durumun herkesin dikkatini çektiğini söyledi.İlçeye...

banner491
Burhaniye’de cami ile minaresi arasından yol geçiyor
banner567

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, kırsal Yabancılar mahallesinde cami ile minaresi arasında yol geçiyor. Mahalleye gelen vatandaşlar bu duruma şaşarken, muhtar Recep Kabakçı, bu ilginç durumun herkesin dikkatini çektiğini söyledi.

İlçeye bağlı Yabancılar mahallesine giden Kaymakam Hüseyin Öner ve daire müdürleri sorunları dinlerken, muhtar Recep Kabakçı, caminin çatısının onarılmasını istedi.Camiye giden Kaymakam Hüseyin Öner ile birlikte içlerinde Müftü Hacı Öz’ünde bulunduğu ekip camide incelemelerde bulunurken, çatının onarılmasına karar verdi. Cami ile minarenin arasından yol geçiyor olması da ekibin ilgisini çekti. Caminin 1959 yılında yapıldığını anlatan muhtar Recep Kabakçı, ”Cami ile minarenin arasından yol geçiyor. Biz buna alıştık. Ancak, ilk kez görenlerin ilgisini çekiyor. Zamanında büyüklerimiz böyle uygun görmüş” dedi.
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner590

banner591