banner464

Ensar Ve Ekder, İş Adamları İle Buluştu

Ensar Vakfı Edremit Şubesi ve EKDER (Edremit Körfezi Öğrencileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) yönetim kurulu üyeleri Edremit Öğretmenevinde düzenlenen yemekte i ş adamları ile buluştu.Geceye Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, AK...

Ensar Ve Ekder, İş Adamları İle Buluştu

Ensar Vakfı Edremit Şubesi ve EKDER (Edremit Körfezi Öğrencileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) yönetim kurulu üyeleri Edremit Öğretmenevinde düzenlenen yemekte i ş adamları ile buluştu.Geceye Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, AK...

14 Aralık 2014 Pazar 16:26
50 Okunma
Ensar Ve Ekder, İş Adamları İle Buluştu
Ensar Vakfı Edremit Şubesi ve EKDER (Edremit Körfezi Öğrencileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) yönetim kurulu üyeleri Edremit Öğretmenevinde düzenlenen yemekte i ş adamları ile buluştu.

Geceye Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, AK Parti Edremit İlçe Başkanı İsmail Doğdu, AK Parti Edremit İlçe Kurucu Başkanı Özkan Kostak ile iş adamları katıldı.

Yenilen yemeğin ardından bir konuşma gerçekleştiren Ramazan Yaşar Ensar Vakfı ve EKDER ile ilgili bilgiler verdi. Yaşar “Vakfımız; ülkemiz insanının manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 1979 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden bu güne dek bu amaca ulaşabilmek için çeşitli alanlarda faaliyet göstermiştir. Halen Türkiye genelinde onlarca şubesi ile hizmet vermekte olan vakfımız, son yıllarda ise daha kaliteli ve verimli hizmet sunabilmek için bir alanda uzmanlaşma yolunu tercih etmiş, "din ve ahlak eğitimi" ile "değerler eğitimi" konusunu ulusal ve uluslararası düzeyde kendine amaç edinmiştir. Vakfımız, uzman olduğu alanlarda teorik ve pratik çalışmalar yapmak, bu konuda araştırma yapanları desteklemek, öğretmen ve öğretmen adayları ile üniversite öğrencilerine eğitim desteği sağlamak gayretindedir. Bilgiyi bu günden yarına sağlıklı bir şekilde ulaştırmanın sorumluluk ve bilinciyle, çalışma alanı içine giren konularda ‘bilgi ve verilerin toplandığı bir merkez olmak’ yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerlemekte ve bütün faaliyetlerini bu amaç doğrultusunda gerçekleştirmektedir. Din ve Değerler eğitimi alanında ilmi ve akademik pek çok faaliyetin yürütüldüğü vakfımız bünyesinde öğrencilerimize aynı zamanda, nitelikli ve ileri seviyede Arapça dil eğitimi verilmekte, temel İslami ilimler ve sosyal bilimler alanlarında da eğitim seminerleri düzenlenmektedir. Ensar Vakfı; insani değerlere bağlı bir nesil yetiştirmek amacıyla, nitelikli akademik çalışma ve sürekli proje geliştirerek, özelde gençler olmak üzere toplumun tüm sosyal katmanlarına eğitim, yayın, organizasyon faaliyetleri ile hizmet sunan bir vakıftır. Din ve değerler eğitimi alanında ulusal ve uluslararası düzeyde, değerlerine bağlı, entelektüel birikim ve akademik başarısıyla gelecekte söz sahibi olacak en yetkin vakıf olmak. Vakfımızın ortak akıl ile ortaya koyduğu vizyon ve misyon değerlerimizi Edremit şubemiz olarak yeni başladığımız bu yolda hedef edindik. Daha önce Edremit’teki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ile yaptığımız istişare toplantısının ardından vakfımızın ve derneğimizin kuruluş çalışmalarına hız verdik. Edremit’te ağırlıklı olarak üniversite öğrencilerine ve lise öğrencilerine yönelik vermiş olduğumuz barınma hizmetinin yanında burs hizmetine de başlamış bulunmaktayız. İş adamalarımızla yaptığımız bu ilk toplantıda hem kendimizi hem vakfımızı ve amaçlarımızı tanıtmak sureti ile işadamlarımızdan vakfımıza ve derneğimize yönelik desteklerini beklediğimizi, ayrıca yetişen yeni neslin ahlaki değerlerini unutmaması için yapabileceğimiz çalışmaları ortaya koyduk. Bu şekilde farklı iş kolunda bulunan ve Edremit’e değer katan tüm halkımızı yapacağımız toplantılarla vakfımızı ve derneğimizi tanıtarak herkesin bu işin içinde tuzunun bulunmasına vesile olmak isteriz” dedi.

Ahmet Ateş’in başkanlığını yaptığı Ensar Vakfı şu isimlerden oluşuyor: Cebrail Tokgöz, Büşra Erkan, Ekrem Umutlu, Osman Uzun, İclal Erden, Sıddıka Yaşar, Tahir Sarı, Cesur Uzunkaya ve Yusuf Aktürk.

Büşra Erkan’ın başkanlığını yaptığı EKDER ise Ahmet Ateş, Cebrail Tokgöz, Ekrem Umutlu, Gülbahar Varol, Ramazan Yaşar, Osman Uzun ve Ali Yaman’dan oluşuyor.

Yorumlar