banner464

Fatih Akbaba’ Dan Unutulmaz Bir Konferans

Balıkesir’in Havran ilçesinde Havran Belediyesinin katkılarıyla “İletişim Ailede Başlar “konulu konferans Belediye Kültür Merkezinde yapıldı.Konferansa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yazar Fatih Akbaba izleyicilere dört mevsimlik duygu...

Fatih Akbaba’ Dan Unutulmaz Bir Konferans

Balıkesir’in Havran ilçesinde Havran Belediyesinin katkılarıyla “İletişim Ailede Başlar “konulu konferans Belediye Kültür Merkezinde yapıldı.Konferansa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yazar Fatih Akbaba izleyicilere dört mevsimlik duygu...

19 Aralık 2014 Cuma 14:58
37 Okunma
Fatih Akbaba’ Dan Unutulmaz Bir Konferans
Balıkesir’in Havran ilçesinde Havran Belediyesinin katkılarıyla “İletişim Ailede Başlar “konulu konferans Belediye Kültür Merkezinde yapıldı.

Konferansa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yazar Fatih Akbaba izleyicilere dört mevsimlik duygu fırtınası yaşattı. Fatih Akbaba, çiftler arasında yaşanan olumsuzlukları mizah içinde anlatırken kadına şiddet olayını güzel bir benzetme yaparak ifade etti. Akbaba, “küflü ekmeği gördüğümüzde eğilip yerden alırız Allah’ın nimeti deriz. Peki kadını Allah yarattı, onu neden döveriz, darp ederiz, azarlarız. Sorunları çözme noktasında iletişim kurmayı deneyin.” dedi.

“SOSYAL MEDYA KAYNAKLI BOŞANMALAR ARTTI.”

Fatih Akbaba, “Aile Mahkemesi Hakimlerinin verdiği bilgiye dayanarak boşanma davalarının belgesi niteliğinde sosyal medya yazışmalarının olması çok düşündürücü ve üzücü” diye konuştu. Akbaba “Evlilik içinde çiftler ilk olarak birbirine karşı dürüst olmalı, çiftler dışarıda tiril tiril giyiniyor eve geldikten sonra paspal oluyorsa bu durum bile eşler arası ilişkiyi zedeliyor. Dışarıda nasıl giyiminize önem veriyorsanız, evinizde de aynı özeni gösterin. Çünkü eşiniz, çocuğunuz bunu fazlasıyla hak ediyor.” dedi.

“AĞIZDAN ÇIKANA DİKKAT EDİN”

Akbaba,” Ağızdan çıkana dikkat etmeliyiz kırıcı, yıkıcı ve yaralayıcı sözlerden uzak durmalıyız, en güzel sözler eşler içindir çünkü o senin için var. Bir olay olduğunda önce kendimizi sorgulamalıyız. Mutsuz ve yalnız bir gelecek istemiyorsan eşini yargılayarak beyninde örseleyip yıpratma. Eve işini getirme, iş hayatını ve çevrenin kötü enerjilerini kapıda bırak, işe gösterdiğin özeni eşine ve ailene göster. Gerçek mutluluk zihinsel sadakatten geçer, elde ne kadınlar (erkekler) var diyerek zihninizi ve sevginizi zorlamayın, yormayın ve kendinizi kandırmayın. Dışarıda size göstermelik iyi davranan insanlar ise bir başkasının eşidir. Eşinizi başkalarının eşiyle kıyaslamayın. Senin için en iyi eş, en ideal eş, senin eşindir.”dedi.

Ünlü Yazar Fatih Akbaba, “Havran Belediye Başkanımız Emin Ersoy ile uçakta yolculuk sırasında tanıştık bizleri Kocaseyit’ in memleketine davet etti. Başkanımız davetine icabet ettik. Belediyecilik yol park yapmaktır. Aynı zamanda Belediyeciliğin sosyal kültürel hizmetleri vardır. Havran Belediyesi bu akşam çok önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getirmiştir. Salon tıklım tıklım dolu. Belki bu akşam sözlerimizle bir evliliğin kurtulmasına sebep olmuşsak ne mutlu bize. Siz kıymetli Havran’lılar ile beni buluşturduğu için Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

BAŞKAN ERSOY KOCASEYİT HEYKELİ TAKDİM ETTİ

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, “Hocamız Fatih Akbaba üç saat süren “Evlilik Sorumluluğu ve Aile Olmak", "Evlilikte İdeal Eş", "Eşler Arası İletişim", "Aile ve Çocuk" ile "Çocuklarla İletişim" konularını anlattı. Hocamızın leziz anlatımı zerre kadar bizleri ve salondaki misafirlerimizi sıkmadı. Zaman nasıl geçti anlayamadık. Sabaha kadar dinleyebilirdik. Olaylara mizah katarak anlattı, güldürdü, düşündürdü ve zaman zaman duygulandırdı. Hakkı geçti helal etmesini istiyorum. En kısa sürede yeniden hocamızı konuk etmekten dolayı mutluluk duyacağımı ifade etmek istiyorum.” Dedi. Başkan Ersoy Fatih Akbaba’ya Çanakkale Kahramanı Havranlı Kocaseyit’ in heykelini hediye etti. Ünlü Yazar Fatih Akbaba konferans sonrasında izleyicilere “İletişim Ailede Başlar” isimli kitabını imzalayarak dağıttı. Konferansa Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Havran Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Burhaniye Denizbank Şube Müdürü Lütfü Çetinkaya ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Yorumlar