banner464

Mahalle Ligi’nde Final Günü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın, Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile birlikte düzenlediği "İmkan Bizden Oynamak Sizden" isimli sosyal destek projesi kapsamında hazırlanan ve Ekim ayının başında başlatılan Mahalle Ligi...

Mahalle Ligi’nde Final Günü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın, Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile birlikte düzenlediği "İmkan Bizden Oynamak Sizden" isimli sosyal destek projesi kapsamında hazırlanan ve Ekim ayının başında başlatılan Mahalle Ligi...

16 Kasım 2014 Pazar 16:51
36 Okunma
Mahalle Ligi’nde Final Günü
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın, Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile birlikte düzenlediği "İmkan Bizden Oynamak Sizden" isimli sosyal destek projesi kapsamında hazırlanan ve Ekim ayının başında başlatılan Mahalle Ligi Futbol Turnuvasında final maçı ve ödül töreni yapıldı.

“İmkan Bizden Oynamak Sizden” sloganıyla düzenlenen turnuvada gençler kategorisinde şampiyon olan Gümüş Spor ile Yıldızlar kategorisindeki 2. Sakarya Gençlik Spor’u (Laleli Spor) penaltılarla yenen Plevne Mahallesi Spor şampiyonluk kupalarını aldı.

Şampiyon olan takımlara bisiklet hediye edildi. Kurtdereli Spor Salonunda oynanan 2. Sakarya Gençlik Spor ve Plevne Mahallesi Spor final müsabakası 1-1 berabere sonuçlanınca maç penaltılara kaldı. Penaltılar sonucunda Plevne Spor şampiyon oldu. Final maçını Süper Lig eski hakemi Aytekin Durmaz yönetti. Kurtdereli Spor Salonunda gerçekleşen final maçına ve ödül törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Büyükşehir Belediye Spor Kulüp Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Gençlik ve Spor Müdürü İlhan Arslan, mahalle muhtarları, gençler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şampiyon olan takımlara kupalarını Başkan Edip Uğur verdi. Uğur kupa sonrası yaptığı açıklamada; "Çok centilmence müsabakalar oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yaklaşık 2 bin gencin katıldığı bir turnuva oldu. İnşallah bunu geliştireceğiz. Gençlerimiz uyuşturucudan uzak dursunlar. Spor yapsınlar. Bu başlangıç oldu ve büyüyerek devam edecek. Bütün gençlerimizi bu turnuvaya dahil edeceğiz" dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin “İmkan Bizden Oynamak Sizden” sloganıyla düzenlediği Mahalle Ligi Futbol Turnuvası dostluğun kazandığı bir turnuva olarak Balıkesir tarihine geçti. Centilmenliğin ön plana çıktığı turnuvada centilmen olan Yıldızlar kategorisinde iki takım Balkes spor ve Mehmet Akif Ersoyspor ödüllendirildi. Gençler kategorisinde en centilmen takımlar ise Koray United (Ege Mahallesi) ve Empati Şampiyonlar takımı oldu.Altıeylül ve Karesi ilçelerinde bulunan 40 mahalledeki 2001-2002-2003 doğumlular ile 1998-1999-2000 doğumlular arasında düzenlenen turnuvada Gençler kategorisinde Gümüş Spor ile Yıldızlar kategorisinde Plevne Spor ipi göğüsledi. Bireysel alanda en teknik sporcu Somali Spordan Hasan Abdullah ve Hatip Spor’dan Melih Adar ödüllerini aldı. En centilmen sporcu ise Akçay Spor’dan Yusuf Yılmaz oldu. Yıldızlar kategorisinde gol kralı Tarık Dalkıran(Aygören mahallesi) olurken Turnuvanın Gençler kategorisinde gol kralı ise Gümüş Spor’dan Ayberk Gömeç oldu.

Yorumlar