banner464

Ak Parti 5. Olağan Merkez İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Bartın Merkez İlçe 5. Olağan Kongresi büyük bir coşku içinde yapıldı.Bartın Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Grup Başkanvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti...

Ak Parti 5. Olağan Merkez İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Bartın Merkez İlçe 5. Olağan Kongresi büyük bir coşku içinde yapıldı.Bartın Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Grup Başkanvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti...

16 Aralık 2014 Salı 17:34
59 Okunma
Ak Parti 5. Olağan Merkez İlçe Kongresi Yapıldı
AK Parti Bartın Merkez İlçe 5. Olağan Kongresi büyük bir coşku içinde yapıldı.

Bartın Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Grup Başkanvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, Merkez İlçe Başkanı ve adayı Ali Eyüpustaoğlu, ilçe ve belde belediye başkanları, delegeler ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, AK Parti Bartın Merkez İlçe Başkanı ve adayı Ali Eyüpustaoğlu kongrenin açılış konuşmasını yaptı.

Eyüpustaoğlu konuşmasında, "2009 yılında AK Parti ailesine katıldım. ve bundan büyük bir mutluluk duydum. 2009 yılından beri aralıksız olarak hizmet vermeye devam ediyorum. Atama usulüyle merkez ilçe başkanı oldum. Bu süreçte ilk defa kongre heyecanı yaşıyorum. Kongreyle birlikte merkez ilçe başkanı olma onurunu ve gururunu sizlerin desteği ile alacağız. Kongreler birlik ve beraberlik yeridir, ve bunun onurunu yaşıyoruz. Katılan delegelere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, "Öncelikle kongremizin teşkilatlarımıza Bartın’a ülkemize ve bütün insanlığa hayır getirmesini temenni ediyorum. Cumhurbaşkanımızın bıraktığı yerden siz değerli teşkilatımızın gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla hep beraber devam edeceğiz. Çünkü biz bir aileyiz" dedi.

AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan’ın konuşması ardından kürsüye çıkan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç konuşmasında "AK Parti 5. Olağan Merkez İlçe Kongresine uzaktan yakından gelerek, bu heyecanımıza ortak oldunuz. hepinize çok teşekkür ediyorum. Kongreler siyasi partilerde yeniden güç kazanmak tazelenmek için bir fırsattır. AK Parti’de 13 yıllık ve 14 yıla ulaşan bir siyasi hayatında 5. Olağan Kongrelerini gerçekleştiriyor. Türkiye genelinde ilçe ve il kongrelerimiz devam ediyor" dedi.

Konuşmasında muhalefeti eleştireni AK Parti Grup Başkanvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, "Ey muhalefet 9 seçimdir sınıfta çakıyorsun ve hoca beni geçirmedi diyorsun. Millet seni bu kafayla bu kağıtla geçirmez. Karnen iyi olacak. Geçer not alacak şekilde konuşacaksın. Milletin meramının temsilcisi olacaksın. Sabah akşam, ’Bu AK Parti gitmeyecek, bir kriz çıksa, kargaşa çıksa da biz gelsek’ dersen olmaz. O zaman kağıdı iyi dolduramaz, sınıfta çakarsın. Bunlar bu kafayla değil 9, daha çok seçimde sınıfta kalırlar. Emin olun iktidar olarak kuvvetli, bizimle yarışan, bir muhalefet istiyoruz. İktidar, muhalefetin soluğunu ensesinde duymalı" dedi.

Konuşmalarından ardından AK Parti Merkez İlçe 5. Olağan Kongresinde oylamaya geçildi. Seçimde 137 oyla mevcut AK Parti Bartın Merkez İlçe Başkanı ve adayı Ali Eyüpustaoğlu kongrede tekrar seçildi.

Yorumlar