Başarılı Sporculardan İl Müdürü Çalışkan’a Ziyaret Foto Galeri: Başarılı Sporculardan İl Müdürü Çalışkan’a Ziyaret

Karaman’da okul sporları faaliyetleri kapsamında 9-10 Mart 2024 tarihlerinde Niğde’de düzenlenen okullar arası yıldızlar dart bölge müsabakalarında kızlar kategorisinde birinci olan ve 5-6 Mayıs tarihlerinde Erzurum’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan 100. Yıl Ortaokulu öğrencileri ile 2-6 Nisan tarihlerinde Afyonkarahisar’da düzenlenen okullar arası satranç grup müsabakalarına yıldızlar ve küçükler kategorisinde aldığı dereceler neticesinde 25-29 Mayıs tarihlerinde Rize'de yapılacak Türkiye finallerine katılma hakkı elde eden Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğrencileri, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret etti.

Yarışmalar hakkında okul yöneticilerinden ve öğretmenlerden bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrencileri başarılarından dolayı kutladı. Mehmet Çalışkan, “Hayat doğumdan ölüme kadar içinde hikâyeler barındırır. Spor sadece fiziksel bir aktivite değil, aynı zamanda güzel hikâyeler biriktirmek için fırsatlar sunan bir etkinliktir. Eğitim hayatınızda akademik başarınızı önemsiyoruz ama akademik başarının yanında katılacağınız etkinlikler ve kazanacağınız başarılar hem bizi hem de öğretmen ve ailenizi mutlu eder. Bu bağlamda bölge yarışmalarında elde etmiş olduğunuz başarılardan dolayı sizleri tebrik ediyor, Türkiye Şampiyonalarında başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

Ziyaretler, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın başarılı sporcuları ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.