Başkan Ankaralı, "Ticaret liselerinde geleceğin maliye bakanları, ekonomi bakanları ve mali müşavirleri yetişecektir. 
50 yıldır  ilimizin ve ülkemizin sanayi ve ticaretinin ihtiyaç duyduğu muhasebe, bilgisayarlı muhasebe, dış ticaret büro elemanı ve adalet alanındaki ara eleman açığını başarıyla kapatan ticaret lisesi öğrencileri aynı zamanda ticareti de öğreterek Karamanımızın kalkınmasına büyük katkı sağlamıştır" dedi.
"Devletin bütçe gelirlerindeki en büyük pay vergi gelirleridir" diyen Ankaralı, "Ticaret lisesinden başlayan eğitimimiz sonunda vergi gelirlerinin toplanmasında Maliye Bakanlığına hizmet vererek kamu yararını gözeterek hizmet veriyoruz. 

Mali Müşavirler Odası olarak Ahi Evran mesleki ve teknik anadolu lisesi  (ticaret lisesi ) öğrencilerine verdiğimiz burs ve destekler ise;  Muhasebe bölümünü tercih eden bütün öğrencilere bir defaya mahsus, başarılı 7 öğrenciye ise bir yıl devamlı burs verdiğimizi anlattık. Okulun Öğrenci sayısının 2023 öğretim yılında 205 olduğunu ancak önümüzdeki yıl verdiğimiz burslardan sonra öğrenci sayısında büyük bir patlama yaşanacağını anlattık.
İl müdürü Mehmet Çalışkan’da 
Ziyaretimizden ve eğitime verdiğimiz destekten dolayı teşekkür ederken;  
İş imkânı olan, ülke kalkınmasına büyük katkı sağlayan Muhasebecilik mesleğinin gelişmesi ve büyümesi ve istihdam olanaklarının arttırılması için her imkânı Karaman eğitimine sunan Karaman SMMM Odasını tebrik ediyorum. Ayrıca Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ve öğrencilerine verdiğimiz desteği yakından takip ettiklerini ve bu desteğin takdire şayan olduğunu belirtmiş Ancak bu destek bir defayla kalmamalı desteğin sürekli hale getirilmesi gerektiği temennisinde bulunmuştur.  

İlimizin eğitim sevdalısı, sevilen,  bir o kadar da çalışkan Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Çalışkan’a başarılar dileyerek eğitim konusunda her zaman destek vereceğimizi beyan ettik dedi.