Karaman’da kendisini Cumhuriyet Başsavcısı olarak tanıtıp çıkardığı sahte görev kartı ile dolandırıcılık eylemleri gerçekleştiren şahıslara yönelik soruşturma başlatıldı.

Dolandırıcıların vatandaşlara bilgilerinin terör örgütleri tarafından ele geçirildiğini iddia ederek başka hesaplara para yatırttıkları öğrenildi.

Başlatılan soruşturma Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından titizlikle yürütülürken vatandaşlara da bu tip aramalara karşı dikkatli olmaları yönünde uyarıldı.

Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“06/12/2023 günü İlimizde iki vatandaşımızın arandığı, arayan kişinin kendisini Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan olarak tanıtıp sahte oluşturulmuş görev kimlik kartını göstererek kimlik bilgilerinin  terör örgütleri tarafından ele geçirildiğini ileri sürerek başkaca hesaplara para yatırttıkları, bu şekilde gerçekleşen dolandırıcılık eylemleri ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatıldığı, soruşturmanın titizlikle devam ettiği, vatandaşlarımızın bu tip aramalara karşı dikkatli olmaları, bu tip aramalara itibar etmemeleri hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”