Baştuğ: “Çiftçimiz Rahat Bir Nefes Alacak” Foto Galeri: Baştuğ: “Çiftçimiz Rahat Bir Nefes Alacak”

Taşeli yöresinde sürdürdüğü seçim çalışmaları kapsamında Sarıveliler’de ilçe esnafını ziyaret ederek vatandaşın sorunlarına kulak veren, Dumlugöze, Koçaşlı, Daran, Esentepe, Büyük Karapınar ve Elmayurdu köy ve mahallelerinde çiftçi ve üretici ile buluşan Millet İttifakı milletvekili adayları Av. İsmail Atakan Ünver ile Yusuf Baştuğ 14 Mayıs seçimleri için destek istedi.

“ÜRETİCİ UNUTULMUŞ, KÖYLÜ KADERİNE TERK EDİLMİŞ”

Bölgede sulama projelerinin bitirilemediğini, çiftçinin desteklenmediğini, toprağa küstürüldüğünü ifade eden CHP Karaman Milletvekili ve Millet İttifakı 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. İsmail Atakan Ünver; “Üretici unutulmuş, köylü kaderine terk edilmiş, işçinin-emekçinin alın teri kurumuş… Kimse hakkını alamamış. Deyim yerindeyse  sarayın saltanatı, milletin sefaleti olmuş. AKP-MHP iktidarının milletimize söyleyecek sözü, yarınlarımıza dair umut verecek bir işi kalmamıştır. Biz inanıyor ve biliyoruz ki 14 Mayıs’ta bu düzen değişecek. Yarınlara umutla bakmak isteyen herkes Millet İttifakı’nı tercih edecek. Ve bu seçimlerin ardından, iktidarımızda hakkını alamayan tek bir yurttaşımız kalmayacak.” dedi.

Köy gezilerinde vatandaşlara seslenen Millet İttifakı 2. Sıra Milletvekili Yusuf Baştuğ, iktidara geldiklerinde çiftçiler için hayata geçirilecek olan projeleri anlattı, Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Millet İttifakına destek istedi. Yusuf Baştuğ, ziyaretler  esnasında yaptığı açıklama; ‘’Çiftçilerimiz, üreticilerimiz hiç merak etmesin. Bizim iktidarımızda; mazot, gübre, tarım ilacı ve sulama elektriğini düşünmeyeceksiniz. Siz üreteceksiniz biz de destekleyeceğiz. Çiftçimiz rahat bir nefes alacak’’ ifadelerini kullandı.