Seçim çalışmaları kapsamında köylerde, mahallelerde ve ilçelerde yürüttüğü çalışmalar ile Millet İttifakı iktidarında yapılacak olan çalışmaları vatandaşa tek tek anlatan Milletvekili Adayları Av. İsmail Atakan Ünver, Yusuf Baştuğ ve Hasan Ehliz beraberinde Cumhuriyet Halk Partisi yöneticileri ve ittifak ortağı Saadet Partisi yöneticileri ile birlikte, Yollarbaşı ve Çavuşpınar köylerinde yağmur duasına katıldıktan sonra Kazımkarabekir’de esnaf ve vatandaşın dertlerini dinledi. 

“DEVLET, YOKSUL AİLELERİMİZİN YANINDA OLACAK” 

Millet İttifakı’nın almış olduğu kararlar ve gerçekleştireceği reformları esnaf ve vatandaş ile paylaşan CHP Karaman Milletvekili ve Millet İttifakı 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. İsmail Atakan Ünver, sosyal politikalar hakkında bilgi verdi. Ünver; “14 Mayıs’tan sonra, Millet İttifakı iktidarında, geliri belirli düzeyin altındaki ailelere gelirlerini insan onuruna yaraşır bir yaşam sağlayacak seviyeye yükseltmek amacıyla Devlet tarafından aile bazında, hak temelli, arz odaklı ve kurumsallaşmış bir yapıda “Gelir Desteği” sağlayacağız. Çocuklarımızın sağlık ve eğitimi için verilen nakit yardımları bakım, beslenme, giyinme ve ulaşım masraflarını da dikkate alarak yükselteceğiz. Yoksul ailelerimize kış aylarında ısınma yardımı yapacağız. Yenidoğan bebeklere 1 yıl boyunca başta; süt ve bebek maması olmak üzere gıda desteği vereceğiz. Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek, vatandaşımız sadaka değil; sosyal devlet ilkemiz gereği hakkını alacak.” dedi. 

Sosyal konut konusuna değinen 2. Sıra Milletvekili Adayı Yusuf Baştuğ ise, “Konut üretimini hızlandıracak, dar gelirli ailelerin kira öder gibi taksitlerle konut sahibi olmalarını ya da düşük bir bedelle kiralayabilmelerini sağlayacağız. Toplu Konut İdaresi’nin asıl görevi olan Sosyal Konut üretimine odaklanmasını sağlayacak, bu amaçla ihtiyaç duyulan kaynakları tahsis edeceğiz.” diye konuştu. 3. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Ehliz,14 Mayıs seçimlerine değinerek DEVA, Gelecek, Demokrat Parti ve Saadet Partisi'nin seçimde oy pusulasında yer almayacağını CHP amblemi altında seçime girdiği için oyların CHP’de birleştirileceğini hatırlattı. “Yurttaşın refahı, ülkemizin aydınlık yarınları için birleşen Millet İttifak baharı getirecek, Karaman da hak ettiği değeri görecek.” şeklinde konuştu.