Baştuğ: “Emeklilere 15 Bin TL İkramiye” Foto Galeri: Baştuğ: “Emeklilere 15 Bin TL İkramiye”

CHP İl Başkanı Ayşegül Yıldız ve yöneticileri, ittifak ortakları Deva Partisi İl Başkanı Mustafa Burak Demirer ve yöneticileri, Saadet Partisi yöneticileri ile birlikte çalışma yapan Millet İttifakı’nın milletvekili adayları, esnafla buluşmaya, vatandaşın sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Bu kapsamda çarşı esnafını, Perşembe Pazarı’nı ve Hacıcelal Mahallesi’ni ziyaret eden milletvekili adayları, Millet İttifakı iktidarında yapacaklarını vatandaşla paylaştı.

“MİLLETİMİZ PAZAR TEZGAHINI UZAKTAN SEYREDİYOR”

Esnafın ve vatandaşın ekonomik krizden, borç batağından ve ayrıştırmadan sıkıldığını; baharı özlediğini ifade eden CHP Karaman Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. İsmail Atakan Ünver, “Herkes 14 Mayıs’ı, değişimi, baharı bekliyor.” dedi. Ünver, “Ülkeyi yokluğa ve yoksulluğa sürükleyen AKP-MHP iktidarının elinde, hamaset edebiyatından başka bir şey kalmadı. Onlar televizyonlarda soğanı yumruk vurup yediklerini anlatırken milletimiz pazar tezgahında soğanın yanına yaklaşamıyor. Halktan kopuk, gerçeklerden uzak yönetim anlayışının sonu gelmiştir. Bu düzen 14 Mayıs’ta değişecek. Söz verdik, yine baharlar gelecek; soframızdan eksilenler baharla beraber geri gelecek. Devletimizin kaynakları rant için değil halk için kullanılacak.” diye konuştu.

14 Mayıs’tan sonra Millet İttifakının iktidarıyla Türkiye’de yeni bir döneme girileceğini belirten 2. Sıra Milletvekili Adayı Yusuf Baştuğ, “Emeklilerin bayram ikramiyesi, asgari ücret tutarına yükselecek. Önümüzdeki Kurban Bayramı'nda geriye dönük 6.500 TL ile birlikte emekli vatandaşlarımızın hesabına tek seferde tam 15.000 TL ikramiye yatırılacak.” ifadelerini kullandı. Esnafın salgın sürecinde kullandığı kredilerin faizleri ile BAĞ-KUR ve vergi borçlarının faizlerini sileceklerini vurgulayan 3. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Ehliz ise, kalan anaparanın uygun vadede ödenmesini sağlayacaklarını da anlattı.