Baştuğ: “Kırsal Kalkınma Modeline Geçeceğiz” Foto Galeri: Baştuğ: “Kırsal Kalkınma Modeline Geçeceğiz”

Millet İttifakı’nın Karaman Milletvekili Adayları, 14 Mayıs seçimleri için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında kamu kurumları, dernek ve esnafı ziyaret ederek vatandaşın sorunlarını dinledi. Milletvekili adayları kamuda liyakat, esnafa refah, vatandaşa huzur sözü verdi.

Millet İttifakı’nın Karaman’daki milletvekili adayları Av. İsmail Atakan Ünver, Yusuf Baştuğ ve Hasan Ehliz; beraberindeki CHP İl Başkanı Ayşegül Yıldız ve yöneticileri, önceki dönem İl Başkanları Yaşar Evcen ve Kadir Ergin, Deva Partisi İl Başkanı Mustafa Burak Demirer ve yöneticileri, Saadet Partisi yöneticileri ile birlikte seçim çalışmalarını sürdürdü. Bu kapsamda Tarım İl Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nü, Avcılık, Atıcılık, Amatör Balıkçılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği’ni, esnafı ve Kırbağı Mahallesi’ndeki vatandaşlar ile Ayrancı ilçesinde köyleri, pazarcı esnafını ziyaret eden milletvekili adayları, iktidara geldiklerinde yapılacak olan çalışmaları anlattı.

“KAMUYA LİYAKAT GELECEK”

Kamu kurumları ziyaretinde, memurların sorunlarına değinen, Millet İttifakı iktidarında sorunu göz ardı edilen, çözülmeyen hiçbir kesimin kalmayacağını ifade eden CHP Karaman Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. İsmail Atakan Ünver, “İktidarımızda liyakate dayalı kamu personel yönetimi ve kamuda bürokrasinin azaltılması hususunda gerekli çalışmaları acilen yapacak, kamu personel reformuyla eşit işe eşit ücret prensibini hayata geçirerek memurlarımızın yıllardır süregelen kayıplarını telafi edeceğiz.” dedi.

KIRSAL KALKINMA MODELİNE GEÇECEĞİZ”

Milletin yaşadığı tüm sıkıntı ve sorunlara karşı çözüm odaklı çalışacaklarını dile getiren 2. Sıra Milletvekili Yusuf Baştuğ; “Hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği, hiçbir ailenin evinin geçimini sağlayamadığı gerekçesi ile huzursuz olmayacağı, herkesin refah içinde yaşayacağı daha güzel ve huzurlu günler için mücadele edeceğiz.” dedi.

Ayrancı'da pazar ve esnaf ziyareti gerçekleştiren, ardından Ambar ve Dokuzyol Köylerini ziyareti ederek Millet İttifakı ile Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek isteyen 3. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Ehliz ise; “Millet İttifakı iktidarı belli kesimlerin değil tüm yurttaşların sesi ve geleceğinin garantisi olacak. Köylerimizde kırsal kalkınma politikalarıyla kırdan kente göçü yavaşlatacak, vatandaşların kendi arazilerine konut yapımını teşvik edecek, sosyal ve kamu hizmetlerine ulaşımını kolaylaştıracağız.” diye konuştu.