Aslanlı’dan İl Genel Meclis Üyelerine Kürtçe Kitap

Batman Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, 22 İl Genel Meclis üyesine, Kürtçe kitap armağan etti.Geçen ay İl Halk Kütüphanesi’ne yüzlerce Kürtçe kitap yerleştiren Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü, bu kez seçilmişlere...

banner491
Aslanlı’dan İl Genel Meclis Üyelerine Kürtçe Kitap
banner567
Batman Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, 22 İl Genel Meclis üyesine, Kürtçe kitap armağan etti.

Geçen ay İl Halk Kütüphanesi’ne yüzlerce Kürtçe kitap yerleştiren Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü, bu kez seçilmişlere Kürtçe kitap armağan etti. Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, AK Parti ve DBP grup odalarında 22 İl Genel Meclis üyesine Kürtçe kitap hediye etti. Ahmede Xane ve Cegerxwin’in kitaplarını alan İl Genel Meclis üyeleri, kitap kampanyasına destek verdi. Kürtçe kitap okumayı sevdiğini belirten İl Genel Meclis Başkanı Emine Aslan, Aslanlı’nın başlattığı Kürtçe kitap okuma kampanyasına önem verdiklerini söyledi. Aslan, "Fırsat buldukça Kürtçe kitap okuyoruz. Henüz okuyamadığımız bazı kitapları görünce sevindik. Çocuklarımızın da kitap okuma kampanyasına destek vermesini istiyoruz. Kendi dilimizde okumak kadar güzel bir şey yoktur. Verilen Kürtçe kitaplar birer armağanla beraber çok anlamlıdır. Bu kapsamda Türkçe kitapların yanında Kürtçe kitapları da okumaya davet ediyoruz" dedi.

"FARKLI KİTAPLARI OKUMAK ZENGİNLİKTİR"

Fırsat buldukça kitap okuduklarını belirten AK Parti İl Genel Meclis üyelerinden Mahmut Tileği ise, "Okumaya ihtiyacımız var. Kitap okumakta bir ihtiyaçtır. Farklı kitapları okumak zenginliktir. Bu anlamlı kampanyayı destekliyoruz. Çözüm sürecini destekliyoruz. Başbakanımızın çözüm sürecine desteği sürüyor. Bizde ilimin ve bilimin dili yoktur. Hangi dille yazılmışsa bilim açısından anlamlıdır. Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’müzün bu hassasiyetten ötürü tebrik ederek herkesi bu anlamlı okuma etkinliğine destek vermesini istiyoruz" diye konuştu.

"KİTAP OKUMAYA DEVAM"

Batman’ın her geçen yıla oranla kitap okuma sayısında artış olduğuna dikkat çeken Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı da, "Batman’da kütüphanelerimiz gençlerle dolu. Kimi ödev yapmak kimi ise sınavlara hazırlanmak için kütüphanemizde. Binlerce üyemiz 50 bin kitaptan yararlanabiliyor. Kürtçe kitapları da geçen ay kütüphanemizin raflarına bıraktık. Üniversitelerimizde yaşayan diller kapsamında Kürtçe dili ve edebiyatına ağırlık verildi. Ülkemiz Kürtçe eğitimleri de Üniversitelerde de vermeye başladı. Bu kapsamda seçilmişlerimizden başlayarak herkesin kütüphanemize yerleştirdiğimiz kitapları okumaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535