Batman Kütüphanesi’nde Kürtçe Kitaplar Yer Almaya Başladı

Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün bünyesindeki İl Halk Kütüphanesi’nin raflarında Kürtçe kitaplarda yer almaya başladı.Kütüphaneye gelen ilk kitaplar arasında yer alan Gercüşlü yazar Cegerxwin’in ‘Aşiti’ (barış) kitabını...

banner491
Batman Kütüphanesi’nde Kürtçe Kitaplar Yer Almaya Başladı
banner567
Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün bünyesindeki İl Halk Kütüphanesi’nin raflarında Kürtçe kitaplarda yer almaya başladı.

Kütüphaneye gelen ilk kitaplar arasında yer alan Gercüşlü yazar Cegerxwin’in ‘Aşiti’ (barış) kitabını Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı aldı. İl Halk Kütüphane Müdiresi Derya Ilgar ile birlikte gelen ilk Kürtçe kitapları gözden geçiren Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, "Kürtçe kitapları da kütüphanemizin raflarına yerleştirdik. Bakanlığımızın Yayın Seçme Yönetmeliği’ne uygun kitapları almaya devam ediyoruz. Özellikle Batmanlı yazarları da raflarımızda bulundurmayı bir görev biliyoruz. Kürtçe kitaplarla kütüphanemiz daha da zenginleşti. Farklı görüşlerdeki yazarları da raflarımızda bulunduruyoruz. 7’den 77’ye her yaşa hitap edebilecek bir kütüphaneye sahibiz" dedi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535