Battal Serdar Arslan Karaman'ın Gururu Oldu Foto Galeri: Battal Serdar Arslan Karaman'ın Gururu Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı’nın 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Samsun’da düzenlenen Okul Sporları Gençler Judo Türkiye Birinciliği yarışmalarında Karaman’ı judo antrenörleri Ahmet Ömre Türe ve Mevlüt Duman eşliğinde temsil eden Karaman judo takımı, +90 kiloda mücadele eden Hakkı Teke Spor Lisesi öğrencisi Battal Serdar Arslan ile gümüş madalyanın sahibi oldu. Yine Hakkı Teke Spor Lisesi öğrencilerinden Elmas Göktaş ise madalya maçını kaybederek Türkiye beşincisi oldu.

Samsun Bafra Spor Salonu’nda 48 ilden 256 sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonada Türkiye ikincisi olan Arslan’ın başarısı ise Karaman’da büyük bir sevinçle karşılandı.

JUDODA BAŞARILAR GELMEYE DEVAM EDİYOR

Samsun’da düzenlenen yarışmalarda gümüş madalya kazanarak Türkiye ikincisi olan sporcu Battal Serdar Arslan’ı tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Judo branşımızda 1 hafta iki güzel haber almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geçen hafta düzenlenen okul sporları yıldızlar judo şampiyonasında +66 kiloda mücadele eden Prof. Dr. Ömer Dinçer İmam Hatip Ortaokulu öğrencimiz İbrahim Sağlamçelik Türkiye şampiyonu olarak bizleri gururlandırmıştı. Bu haftada Hakkı Teke Spor Lisesi öğrencilerimizden Battal Serdar Arslan Türkiye ikincisi olarak aynı gururu bizlere bir kez daha yaşattı” dedi.

Judo branşında başarıların gelmeye devam ettiğini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Bebek, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi;

“Çok şükür diğer branşlarımızda olduğu gibi judo branşımızda da ilimize başarılar gelmeye devam ediyor. Judo da güzel bir alt yapımız var ve sporcularımız emeklerinin, çalışmalarının karışığını almaya devam ediyor. Bizler içinde en büyük mutluluk bu olsa gerek. Sporcularımızı başarılarından dolayı tekrar tebrik ediyor, sporcularımızın yetişmesinde emeği geçen antrenörlerimizi ve ailelerini fedakarlıklarından dolayı kutluyorum. İnşallah bu tertemiz çocuklarımız ile Karaman’ımızın adını daha büyük başarılarla duyurmaya devam edeceğiz.”