banner464

Bayburt Ülkü Ocaklarında Bayrak Değişimi

Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’na Muhammet Kılıç getirildi. Yaklaşık 5 ay önce Mahmut Aydemir’in başkanlığa getirildiği Bayburt Ülkü Ocakları’nda yeniden devir teslim töreni gerçekleşti.4 yıldır ocak yönetim kurulunda...

Bayburt Ülkü Ocaklarında Bayrak Değişimi

Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’na Muhammet Kılıç getirildi. Yaklaşık 5 ay önce Mahmut Aydemir’in başkanlığa getirildiği Bayburt Ülkü Ocakları’nda yeniden devir teslim töreni gerçekleşti.4 yıldır ocak yönetim kurulunda...

23 Kasım 2014 Pazar 17:27
85 Okunma
Bayburt Ülkü Ocaklarında Bayrak Değişimi
Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’na Muhammet Kılıç getirildi. Yaklaşık 5 ay önce Mahmut Aydemir’in başkanlığa getirildiği Bayburt Ülkü Ocakları’nda yeniden devir teslim töreni gerçekleşti.

4 yıldır ocak yönetim kurulunda görev alan ve sırasıyla orta öğretim masa başkanlığı ve teşkilat başkanlığı görevlerinde bulunan Muhammet Kılıç, Ülkü Ocakları Eğitim Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ali Halil’in katıldığı törenle görevi devraldı.

Törende yaptığı konuşmada Ülkü Ocakları’nın önemine vurgu yapan Ali Halil şunları söyledi:

“Ülkü Ocakları’nı Türk’ün ateşle imtihan edildiği bu dönemde zorlu bir görev beklemektedir. Milli kimliğimizin tahrip edildiği, Türk’üm demenin adeta suç sayıldığı bu zaman zarfında devletimizin ve milletimizi kuşatmaya çalışanlara karşı uyanık olmalıyız. Milli Mücadele ruhunu yeniden canlandırmalı, Milliyetçi Türkiye hayallerimizi gerçekleştirmeliyiz. Bu güne kadar Bayburt’ta davamızın sancaktarlığını yapan Mahmut Aydemir’e bütün Ülkücü Hareket adına teşekkürlerimi sunuyorum. Hizmetlerinden dolayı Allah razı olsun. Sancağımızı aynı özveri ile taşıyacağına inandığımız Muhammet Kılıç’a yeni görevinde başarılar dilerim.”

İlk mesajı eğitim oldu

Bayburt Ülkü Ocakları İl Başkanlığına getirilen Muhammet Kılıç ise, bugüne kadar ocak başkanlığı yapmış herkese teşekkür ettiği konuşmasında eğitimin önemine vurgu yaparak, Ülkü Ocakları’nın kuruluş felsefesinde yer alan eğitim ağırlıklı faaliyetlerin süreceğini belirtti.

Ülkü Ocakları’nın kurucusu merhum Alparslan Türkeş’in, “Gençliğimizi büyük bir savaş beklemektedir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı büyük bir savaş” ifadelerini hatırlatan Kılıç, “Ülkücü gençliğin manevi anlamda tehlikeyle karşılaşmasının önlenmesi, milli manevi değerlere haiz, devlet-millet menfaatine duyarlı, milliyetçi dünya görüşüne sahip ülkü erlerinin yetişmesi için çalışmalarımız aralıksız sürecektir” dedi.

“Adres Ülkü Ocaklarıdır”

Kendisine verilen görevin ağırlığını bildiğini ve layık olmak için durmaksızın çalışacaklarını söyleyen Kılıç, “Bu anlamda bize en büyük örnek Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’dur. Azmi ve başarısıyla bize hep öncü olmuştur, olmaya da devam edecektir. Bayburt’taki faaliyetlerimiz araklıksız sürecektir. Ben tüm ülkücüleri ocağımız çatısı altında mücadeleye davet ediyorum. Bilinmelidir ki geleceğin imanlı ve ahlaklı gençlerinin yetişeceği adres Ülkü Ocakları’dır. Katılımlarından dolayı Ülkü Ocakları Eğitim Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcımız Ali Halil’e teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar