Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, mesajında: “3 Aralık, engelli bireylerimizin sorunlarına dikkat çekilmesi ve farkındalık oluşturması açısından önemli bir gündür. Onları destekleyip hak ettikleri saygı ve sevgiyi sunmak da, herkes için sosyal sorumluluk olmalıdır.

Karaman Belediyesi olarak her konuda engelli kardeşlerimizin hizmetinde olmaya, onları mutlu ve memnun etmeye, onları hayatın her sahasına dâhil edip yaşamlarını kolaylaştırmaya büyük önem veriyor, yaşamlarının önündeki engelleri ortadan kaldırmaya özen gösteriyoruz. Bu özel günü daha anlamlı kılmak için, önemli projelerimizden biri olan Çocuk Oyun Köyünü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hizmete açıyoruz. Üniversite Mahallesi’ne yaptığımız Çocuk Oyun Köyünde; yapay havuz ve su oyunları, engelli oyun grupları, dinlenme ve etkinlik mekanları, kafeteryalar, pergola yürüyüş ve bisiklet yolu ile TV, fizyoterapi ve fitness alanları yer alıyor. Özellikle engelli çocuklarımızın rahatça eğlenebilecekleri, kendilerini diğer çocuklardan farklı hissetmeyecekleri bu sosyal tesis Karamanımıza hayırlı olsun.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Karamanlı engelli kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm engelli vatandaşlarımızı ve kıymetli ailelerini muhabbetle selamlıyorum.” dedi.