Bera Holding’ten Depremzedelere Yardım Seferberliği Foto Galeri: Bera Holding’ten Depremzedelere Yardım Seferberliği

Bera Holding Yönetim Kurulu’nca yapılan açıklamada bugüne kadar ki yardımlar ekteki şekilde özetlenmiş ve şu görüşlere yer verilmiştir;

AFETİN İKİNCİ GÜNÜNDE ANTAKYA’YA MAKARNA VE SU SEVKİYATI

“Ülkemizi derinden sarsan deprem haberlerini aldığımız ilk günden itibaren Bera Holding ve bağlı şirketler olarak, Konya Afad ve Koordinasyon Merkezi ile çok yakın bir koordinasyon içerisinde yer almaktayız. Kriz merkezinin talep ve yönlendirmeleri doğrultusunda Hatay ili öncelikli olmak üzere deprem bölgesi ihtiyaçları gözetilerek yakın bir çalışma yürütülmektedir. İlk etapta 3 tır su ve 2 tır hazır gıda ve makarnadan oluşan yardım araçlarımız depremin 24’ncü saatinde Hatay Merkeze ulaşmıştır. Sonrasında gelen taleplere bağlı olarak 2 tır su ve 1,5 tır gıda maddesi ilaveten deprem bölgesine sevk edilmiştir. Yine kendi üretimimiz olan 1850 adet polar battaniyenin acil olarak bölgeye sevki sağlanmıştır. İştirakimiz olan Komyapı tarafından bir adet mobil vinç, bir adet kepçe ve bir adet konteynerden oluşan tır Gaziantep Nurdağı İlçesine TOKİ koordinasyonu çerçevesinde sevk edilmiştir.”

50 ADET KONTEYNER DESTEĞİ

“Konyaspor kulübümüz tarafından Gaziantep Nurdağı’nda inşa edilmekte olan 200 adet konteynırdan oluşan ‘Konyaspor Konteyner Kent’e holdingimiz tarafından bu hafta içerisinde 50 adet konteyner ile destek verilmiştir. Depremden etkilenen Nurdağı’ndaki insanlarımızın kalıcı konutlara erişinceye değin oluşturulan konteyner kentlere katkı sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”  

AYNİ VE NAKDİ BAĞIŞ TOPLAMI 7 MİLYON TL’NİN ÜZERİNE ÇIKMIŞTIR

“Konya İl Kriz Merkezi’nin acil olarak talep etmiş olduğu 700 adet 12 kg. mutfak tüpünden oluşan bir tır ise depremin ikinci haftasında Hatay’a yola çıkarılmıştır. Bera Otel Konya, 50 odasını depremzedelerin kullanımına tahsis etmiş olup, İl Afad Müdürlüğü’nün yönlendirmesiyle birinci haftanın sonu itibariyle depremzedeler konaklamaya başlamıştır. 15 günlük süre zarfında, depremzede misafirlerimize toplamda 300 oda tahsis edilmiş ve 800’e aşkın konuk otelimizde misafir edilmiştir. Yine İl AFAD Koordinasyon Merkezi’nin talebi üzerine kendi üretimimiz olan 1000 torba kireç Kahramanmaraş’a sevk edilirken, iki adet konteyner Hatay Merkeze gönderilmiştir. Holding çalışanları ve şirketlerimiz tarafından afetin ilk 5 günü içerisinde 1 milyon TL’nin üzerinde nakdi yardım toplanmış olup, meblağ devletimizin yönlendirmesine uygun olarak afetzedelerin ihtiyaçları dikkate alınarak ivedilikle harcanmıştır. Bugüne değin Holding ve bağlı şirketlerimizce gerçekleştirilen ayni ve nakdi bağış toplamı 7 milyon TL’nin üzerine çıkmıştır.”

Yönetim Kurulunca yapılan açıklamada yardım seferberliğinin uzun soluklu olduğu vurgusu yapılmış ve ekteki görüşlere yer verilmiştir; “Yüzyılın felaketi olarak doğrudan 10 ilimizi ancak gerçekte 85 milyonu derinden etkileyen bu olay sonrasında, milletimizin ve bizlerin istikrarlı ve sürdürülebilir desteğin öneminin farkındayız. Depremzede vatandaşlarımızın bu vb. tüm ihtiyaçları devletimizin koordinasyonunda, holding ve iştiraklerimizin imkanları nispetinde ivedilikle yerine getirilmeye devam edilecektir. Bera Holding, 1999 Marmara depreminde göstermiş olduğu ve hafızalara kazınmış olan anlamlı desteğini, tarihi misyonuna uygun olarak, Kahramanmaraş merkezli depremde ortaya çıkan derin yaralarımızın sarılmasında da yerine getirmeye devam edecektir. Bu vesileyle yitirdiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa niyaz ederiz.”