banner464

Başkan Yağcı, Milletvekili Adaylı Konusunu Değerlendirdi

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, yapılacak olan genel seçimde milletvekili adayı olup olmayacağı konusunu değerlendirdi.Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik siyasetinin içinde olan bir insan olduğunu kaydetti. Doğduğu, yetiştiği...

Başkan Yağcı, Milletvekili Adaylı Konusunu Değerlendirdi

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, yapılacak olan genel seçimde milletvekili adayı olup olmayacağı konusunu değerlendirdi.Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik siyasetinin içinde olan bir insan olduğunu kaydetti. Doğduğu, yetiştiği...

19 Aralık 2014 Cuma 15:47
74 Okunma
Başkan Yağcı, Milletvekili Adaylı Konusunu Değerlendirdi
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, yapılacak olan genel seçimde milletvekili adayı olup olmayacağı konusunu değerlendirdi.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik siyasetinin içinde olan bir insan olduğunu kaydetti. Doğduğu, yetiştiği bu topraklarda kimseye nasip olmayacak şekilde hizmet verme fırsatı bulduğunu belirten Yağcı, “Allah’a çok şükürler olsun ki, bu fırsatı da en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum ve mümkün olduğunca gelecek nesillerimize günümüzden selam götürecek eserleri ortaya koymaya çalışıyoruz. Siyasetin çerçevesi içerisinde Milletvekili şartları oluştuğunda bizim partimizin bir disiplini vardır. Bir düzeni vardır, bir işleyişi vardır” dedi.

“MİLLETVEKİLLİĞİ SIRASI GELDİ DERLERSE BEN BU ANLAMDA OLMAM DEMEM”

Şartlar içerisinde, “Selim Bey size milletvekilliği sırası geldi. Bu anlamda milletvekilli yapalım” denildiğinde “Ben olmam demem” diyeceğini ifade eden Yağcı, “Bu dönem içerisinde şartlar oluştuğunda genel merkezimiz, Başbakanımız, genel başkanımız, kurucu genel başkanımız böyle bir şeyi uygun görürlerse bize bu konuda desteklerini devam ettirirse düşünürüz. Milletvekili olmak benim olmazsa olmaz bir kuralım değil. Ben bu dönemde milletvekilli olurum gibi bir kaygı ve kavga içinde değilim. Biz doğru olanı doğru zamanda ve zeminde yapalım. Allah’a çok şükürler olsun bu zamana kadar Bilecik’te halkımıza hemşerilerimize söylediğimiz hiç bir şeyde mahcubiyet olmadık. Bizim gerçekten 2004 yılından itibaren söylemlerimiz dönem, dönem ben de okuyorum. Bu döneme kadar söyleyip de yapmadığımız iş yok. 2004-2009 söylemlerimde otopark demişim, 2009’da bilinçli olarak otopark demedim. 2014’de de otopark dedim. Diğer otoparkı da yapacağız inşallah nasip olursa. Onun dışında bu zamana kadar hemşerilerimize ne dediysek gerçekleştirmek bize nasip oldu. Biz de milletvekilli olsak da olmasak da verdiğimiz sözlerin projelerin arkasındayız ve Allah sağlık sıhhat verirse 2019 yılı halkımızın her sene AK Parti olarak çıktığımızda nasip olur. Biz milletvekilli adayı olursak Belediye Başkan adayımızla birlikte çıktığımızda bu projelerimizle çıkacağız. AK Parti bir bütündür. Dolayısıyla biz projelerimizin gerçekleştire bilirliği ile ilgili halkımıza sunum yapacağız. Vaat ederek kaçacak bir adam olsak bakın biz 7 proje yapıyoruz. Şuanda yaptığımız projeler en büyük projeler. Önümüzdeki yıl içerisinde de diğer projelerin standını verdik. Meditasyon merkezi, resmi kurumlar yerleşkesi bu anlamda bilim sanat merkezi mahalle konaklarımızın gelişmesi gibi önümüzdeki yılın çalışmalarını da başladık. O anlamda belki de projelerin gerçekleşmesini sağlayacak bir olay. Çünkü Bilecik’in her noktasının sorunlarını çok iyi biliyoruz” diye konuştu.

“BU GÜZİDE TOPRAKLARINA HİZMET ETMEK ZATEN O İTİBARLARIN EN YÜKSEĞİ”

Bilecik’te yaşayan ve Bilecik’in bu güzide topraklarına hizmet etmenin o itibarların en yükseği olduğunu anlatan Başkan Yağcı, şöyle devam etti:

“Bu anlamda da bir alınganlık içerisinde olmadan aynı heyecan ve şevkle devam ederiz. Ama nasip olursa da bu süreç içerisinde bunları da Bilecik’e daha iyi hizmet edebilme adına daha iyi değerlendirmek isterim. Mevla’m ne eyler, ne eylerse güzel eyler. Bizim başka bir şey olması mümkün değil. Çünkü biz hakikaten belediye başkanlığı siyaset ayağı olarak çok iyi bir eğitim aldığını düşünüyoruz. Belediye başkanlığıyla siyasete başlamaktan bu geçen süreç içerisinde son derece memnunum. Eğer bunları yerinde yaşamasam bu kadar hissetmem mümkün değil. Burada hepsini vatandaşın duygusunu, algısını bu noktada çok daha derinden yakından değerlendirme görme fırsatımız oluyor. Bunları hissettiğiniz zamanda bunun cevabını bulma noktasında da daha avantajlısınız. Daha yürekten daha candan davranması noktasında oluşur. Bunun kararını yetkili merci organlarımız verecektir. Önce partimizin yetkili organları verecek, sizin isteyip de istememeniz de önemli değil. O realitede, parti adına, ülke adına, şehir adına neyi getirebileceğimiz topyekun parti organları verecek. Daha sonrada hemşehrilerimizin verdiği karar olacak. Biz oluşan her türlü karara saygı duyacağız.”

Yorumlar