Bilecik’te Hastalara Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitimi

Bilecik’te ruhsal bozukluğu bulunan hastaların güçlendirilmesi ve toplumla bütünleşmesi için çalışmaların yürütüldüğü Bilecik Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde (TRSM) tedavi gören hastalara “Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi”...

banner491
Bilecik’te Hastalara Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitimi
banner567
Bilecik’te ruhsal bozukluğu bulunan hastaların güçlendirilmesi ve toplumla bütünleşmesi için çalışmaların yürütüldüğü Bilecik Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde (TRSM) tedavi gören hastalara “Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi” verildi.

Hastalara Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi Dr. Ünal Metin ve A. Alperen Tartar tarafından sinevizyon gösterimi ile ağız hijyeni, diş fırçalama tekniği, protez dişlerin bakımıyla ilgili doğru beslenme, doğru fırçalama ve ağız ve diş sağlığının kronik hastalıklara etkisi konulu eğitim verildi. Eğitim sonunda tedavi gereksinimi olan hastalar, Bilecik Ağız Diş Sağlığı Merkezi’ne yönlendirildi.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Uzman Dr. Hülya Turgut, hastaların aile ortamında kazanamadığı ağız hijyenini verilen eğitimlerle sağlamaya çalıştıklarını belirtti. Diş eğitimi ve taramalarının amacına ulaşması için hastaların ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçli olması ve diş bakımlarını doğru yapmalarıyla mümkün olacağını söyledi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535