Bozüyük’te 29 Ekim Fener Alayı

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından organize edilen fener alayı yürüyüşü düzenlendi.İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde başlayan yürüyüş sloganlar ve marşlar söylenerek Cumhuriyet meydanına...

banner491
Bozüyük’te 29 Ekim Fener Alayı
banner567
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından organize edilen fener alayı yürüyüşü düzenlendi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde başlayan yürüyüş sloganlar ve marşlar söylenerek Cumhuriyet meydanına kadar devam etti. Yürüyüş meydanda yapılan açıklamanın ardından sona erdi. Yürüyüşün ardından bir açıklama yapan Bozüyük ADD Şube Başkanı Mustafa Aksu, cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatma konusunda kararlı olduklarını söyledi. Aksu, "Bugün birlikte çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu anlamlı günde cumhuriyetimizi kutlamak çok güzel oldu. cizim Cumhuriyetimiz dünyada eşi benzeri olmayan çok önemli bir cumhuriyettir. Temelinde Kurtuluş Savaşı olan laikliğe bağlı demokrasiye doğru yol alan bir cumhuriyettir. Biz cumhuriyete ne kadar bağlı olursak ne kadar emek verirsek cumhuriyetimiz o kadar güçlü olacaktır. Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için hepimiz görev başındayız. Türk milleti olarak cumhuriyete bağlı kalacağız ve cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacaktır. Biz Bozüyük’te çılgın Türkler olarak bu konuda kararlıyız" dedi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535