banner860

banner859

banner590

Son Dakika
banner722

ErkeklerSoruyor: Yeni, fenomen, yerli

Siz de sadece erkeklerin ilgi alanlarına hitap eden farklı kategorileri olan ve bir gün giydiğiniz bir kıyafet hakkında kullanıcılarından yorum aldığınız bir gün ise spora devam ettiğiniz süre zarfında vücudunuzun gelişimini paylaşabildiğiniz bir internet sitesi ister miydiniz?

Bilim ve Teknoloji 14.12.2020, 12:32
1873
ErkeklerSoruyor: Yeni, fenomen, yerli
banner762

Siz de sadece erkeklerin ilgi alanlarına hitap eden farklı kategorileri olan ve bir gün giydiğiniz bir kıyafet hakkında kullanıcılarından yorum aldığınız bir gün ise spora devam ettiğiniz süre zarfında vücudunuzun gelişimini paylaşabildiğiniz bir internet sitesi ister miydiniz?

İşte böyle bir site, hatta bundan çok daha fazlasını sunan bir site kuruldu: ErkeklerSoruyor.

ErkeklerSoruyor dediğimizde elbette akıllara ilk olarak Türkiye’nin en büyük ve benzer konsepte sahip sitesi KizlarSoruyor gelecek. Bu noktada endişe edecek bir husus yok. Zira, ErkeklerSoruyor, tamamen KizlarSoruyor tarafından yürütülen bir proje.

KizlarSoruyor’da ne varsa ErkeklerSoruyor’da da o olacak. Sadece tek bir farkla. KizlarSoruyor, daha çok kadınlara hitap ederken ErkeklerSoruyor daha çok erkeklere hitap edecek. Tabii ki bu, ErkeklerSoruyor’un sadece erkeklerin yer alabileceği bir site olacağı anlamına gelmiyor. Nasıl ki KizlarSoruyor’da erkekler de yer alıp görüşlerini paylaşıyorsa ErkeklerSoruyor’da da kızlar üye olarak görüş paylaşabilecek.

Erkeklere özel kategorilerde paylaşılan görüşler

Sitenin KizlarSoruyor’dan konsept olarak bir farkı yok. ErkeklerSoruyor’un KizlarSoruyor ile kıyaslandığında karşılaşılabilecek tek farkı, şu an için içerik çeşitliliği ile ilgili.

KizlarSoruyor’da ilk kurulduğunda tıpkı ErkeklerSoruyor gibi sadece üyelerin kategorilerle ilgili olarak birbirlerine sorular sorduğu ve diğer üyelerin de bu sorulara cevaplar verdiği bir soru – cevap sitesi olarak kurulmuştu. Ancak zaman geçtikçe sitede iki farklı içerik tipi daha oluşturuldu. Bu içerik tipleri; “Bence” ve “Anket” içerikleri.

KizlarSoruyor, içeriklerinin tamamen üyeleri tarafından oluşturulduğu belli bir konsepte sahip bir sosyal medya sitesi. Sitenin tüm içeriklerinde geçerli olduğu gibi “Bence” için de durum benzer.

KizlarSoruyor’daki “Bence” içerikleri, aslına bakılırsa ilgili konu hakkında üyelerin sadece görüş paylaştıkları bir blog yazısı gibi düşünülebilir. Tabii ki sitenin “Bence” içeriklerini de yine KizlarSoruyor üyeleri oluşturuyor. Ancak KizlarSoruyor’da “Bence” oluşturabilmek için site üyelerinin belli şartları taşıması gerekiyor.

Bu şartlar aslına bakılırsa sitedeki üyelerin sitede yaptıkları her faaliyet için Xper puanı ve Xper seviyesi ile ilgili şartlar. Ancak kısaca şöyle diyebiliriz. KizlarSoruyor’da “Bence” oluşturabilmek için sitenin tabiri caizse kıdemli bir üyesi olmanız gerekmektedir.

Bir diğer içerik çeşidi de “Anket” içeriğidir. Bu da aynı konuyla ilgili üyelerin oluşturdukları ve diğer üyelerin katıldığı bildiğimiz anlamda anketlerdir.

ErkeklerSoruyor’da şimdilik bu iki içerik çeşidi yok. Sitede sadece üyeler sorular sorabiliyor veya sorulmuş sorulara cevaplar verebiliyorlar. Sitede soru sorulabilecek kategoriler ise şunlardır:

 • Erkek Bakımı
 • Gamer
 • Garaj
 • İlişkiler
 • İş Kariyer
 • Kadınlar
 • Kültür Sanat
 • Spor Beslenme
 • Stil
 • Teknoloji
 • Ye İç Gez

ErkeklerSoruyor üyeleri yukarıda saydığımız tüm bu kategorilerde akıllarına takılan her şekilde paylaşım yapabilirler. Nitekim gelin sitenin paylaşım şeklini daha yakından görebilmek için “İlişkiler” başlığı altında sorulmuş olan sorulara yakından bir bakalım.

 • İlk buluşmada ne yapılır, ne giyilir, nereye gidilir?
 • Mavi kalp emojisi ne anlama geliyor arkadaşlar?
 • Sevgiliye alınabilecek yaratıcı hediye fikirleriniz var mı?
 • Bakirelik ve kızlık zarı neden bu kadar önemli?
 • Aşk evliliği mi mantık evliliği mi? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Siz de hemen ErkeklerSoruyor topluluğuna katılın ve aklınıza takılan soruların cevaplarını sitemiz üyelerinin tecrübelerinden öğrenin. Aynı zamanda siz de üyelerimize yaşadıklarınızla yardımcı olun.

ErkeklerSoruyor’da hemen soru sormaya başlayın.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Namaz Vakti 10 Mayıs 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:37
Öğle 12:49
İkindi 16:36
Akşam 19:50
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@