Bingöl’de Liseler Arası Futbol Turnuvası

Bingöl’de okul sporları kapsamında düzenlenen liseler arası futbol il birinciliği turnuvasının final maçı yapıldı.2014-2015 yılı okul sporları kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından...

banner491
Bingöl’de Liseler Arası Futbol Turnuvası
banner567
Bingöl’de okul sporları kapsamında düzenlenen liseler arası futbol il birinciliği turnuvasının final maçı yapıldı.

2014-2015 yılı okul sporları kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen futbol müsabakaları, Gençlik Hizmetleri’ne ait sentetik sahada yapıldı. 7 takımın mücadele ettiği turnuvanın final maçı, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında oynandı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği final maçına Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Enver Bazencir, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, Şube Müdürü Ömer Abdulaziz Döger, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Kıyasıya geçen maçı 1-0 kazanan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi lig şampiyonu olurken, Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, İMKB Bingöl Anadolu Lisesi üçüncü, TESK Anadolu Lisesi ise dördüncü oldu.

“TURNUVA DOSTLUK HAVASINDA SON BULDU”

Final maçının ardından şampiyon olan takımlara düzenlenen törenle ödülleri ve kupaları verildi. Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, “Futbol turnuvamız bugün dostluk havasında son bulmuştur. Sonuçta bir takım mutlaka galip gelecek ve kazanacaktır önemli olan kazanmak değil de gençleri bir araya getirmek onların arasındaki birlik ve beraberliği pekiştirmektir bizler Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bunu başardığımıza inanıyoruz Bu tür faaliyetlere çok önem veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. İlimizde çok güzel bir turnuva gerçekleşti, turnuvaya katılan tüm öğrencilerimizi okul yöneticilerini ve öğretmenleri kutluyorum” dedi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner576

banner581