banner464

Genç Myo Öğrencilerinden Dönem Sonu Etkinliği

Bingöl’de Genç Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından dönem sonu etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, KDRP kapsamında yapımı devam eden kreş projesi...

Genç Myo Öğrencilerinden Dönem Sonu Etkinliği

Bingöl’de Genç Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından dönem sonu etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, KDRP kapsamında yapımı devam eden kreş projesi...

25 Aralık 2014 Perşembe 12:07
61 Okunma
Genç Myo Öğrencilerinden Dönem Sonu Etkinliği
Bingöl’de Genç Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından dönem sonu etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, KDRP kapsamında yapımı devam eden kreş projesi sayesinde Genç MYO’nun, Türkiye’de kreşe sahip ilk yüksekokul unvanına kavuşacağını söyledi.

Genç MYO Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, dönem içinde hazırlamış oldukları materyal ve proje çalışmalarını sunmak amacıyla dönem sonu etkinliği düzenledi. Bingöl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen programa Genç Kaymakamı Abdullah Köklü, Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Çiftçi, Prof. Dr. Nurullah Saraçoğlu, Prof. Dr. Ekrem Atalan, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, Genç MYO Müdürü Alaattin Yüksel, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Çalbay, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çiftçi, "Çocuk Gelişimi dendiği zaman üzerinde çok düşünmemiz gereken bir konu. Çocuklarını ve gençlerini çok iyi yetiştiremeyen milletler tarihten silinebiliyor. Bir neslin tamamen değişmesi için 300 yıl gerekiyor. Bir nesli pozitif veya negatif yönde değiştirmek bizim elimizde. Eskiden çocuklarımız ve gençlerimizin iyi yetişmesi için çocuk gelişimi ve benzer programlar yoktu yada çok azdı. Ancak son zamanlarda bu eksikliğin farkına varılarak, devletimiz tarafından bu programların açılmaya başlandı. Aynı şekilde üniversitemiz bünyesinde de açılan bu bölümümüz hızla gelişim gösterdi" dedi.

Çiftçi ayrıca, Genç MYO Çocuk Gelişimi Bölümü’ne büyük katkı sağlayacak çocuk kreşi için büyük çaba sarf eden Genç Kaymakamı Abdullah Köklü’ye teşekkür ettiğini söyledi.

Etkinlik bir konuşma yapan Genç Kaymakamı Köklü ise, KDRP kapsamında yapımı devam eden kreş projesi sayesinde Genç MYO’nun, Türkiye’de kreşe sahip ilk Yüksekokul unvanına kavuşacağını söyledi. Kaymakam Köklü, "KDRP kapsamında yapımı devam eden kreş projesinin üç farklı yönü var. ilki Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerinin uygulama ihtiyacının karşılanacağı, ikincisi yüzde 30 oranında kreşe devam edemeyecek fakir düzeydeki çocukların kaymakamlık imkanları ile kreşe devamlarının sağlanarak gelir seviyesi nispeten iyi düzeyde olan öğrencilerin kaynaşmasını sağlamak, projenin üçüncü yönünün de bu ilk iki faktörün Genç ilçemize sağlayacağı sosyal katkı olacak" diye konuştu.

Projenin örnek bir proje olduğu ve bu uygulama ile Türkiye’de kreşe sahip olacak tek yüksekokulun Genç MYO olacağını ifade eden Kaymakam Köklü, "Bunun yanında yüksekokulun Genç ilçesine taşınması durumunda Organik Tarım Programı öğrencileri için de gerekli uygulama alanları hazır olacak. Bu bağlamda genel olarak öğrencilerin ihtiyaç duyacakları uygulama eksikliklerinin giderileceği bunun da Genç MYO öğrencileri için bir şans ve bir avantaj olacak. Projenin uygulanmasında emeği geçen başta İçişleri Bakanlığı’na, Bingöl Valiliği’ne ve Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü’ne teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

DGenç MYO Müdürü Doç. Dr. Alaattin Yüksel de, "Genç Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı olarak eğitim öğretime başladığımız 2013 yılından itibaren Türkiye’de en yüksek puanla tercih edilen programlar arasında yer alarak iyi bir başlangıç yaptık. Şu anda Genç ilçemizde inşaatı hızla devam eden yeni yüksekokul binamızın tamamlanması ile 2015 yılı itibariyle yeni binamıza geçtikten sonra bu başarılarımızın artarak devam edeceği inancındayız. Bunun yanında; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik gibi bölümlerde de yeterli öğretim elemanını temin etmemiz durumunda eğitim öğretime açacağımızı sizlerle paylaşmak isterim. Ayrıca Genç Kaymakamlığımız tarafından yapılmakta olan ve bitiminde Genç MYO’ya tahsis edilecek olan ve öğrencilerimizin de uygulama göreceği kreş binasından dolayı huzurlarınızda Genç Kaymakamımız Abdullah Köklü’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca etkinliğe yapmış olduğu katkılarından dolayı Teknik Lise Müdürü Abdulselam Begiç’e de teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından programa katılan davetliler Genç MYO Çocuk Gelişim Programı öğrencileri tarafından hazırlanan proje ve materyallere ait sergiyi gezerek öğrencilerin hazırlamış oldukları yiyeceklerin sunulduğu kermese katıldı. Sergi ve kermese katılan davetliler, öğrencileri göstermiş oldukları başarıdan ötürü kutlayıp, başarıların devamını dileyerek bu tür etkinliklerin sürdürülmesi temennisi ile ayrıldı.

Yorumlar