Binlerce Kişi Kur’an-ı Kerim'e Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınandı Foto Galeri: Binlerce Kişi Kur’an-ı Kerim'e Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınandı

Karaman Sivil Toplum Platformunun öncülüğünde İsveç’teki Stockholm Büyükelçiliği önünde de Kur’an-ı Kerim'in yakılmasına tepki göstermek amacıyla yürüyüş gerçekleştirildi.  
 
Araboğlu camisinde kılınan yatsı namazının cemaat İsmet Paşa Caddesi üzerinden yürüyerek Akteke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na geldi. Burada toplanan yaklaşık 2 bin kişi tekbir getirerek Kur’an-ı Kerim'in yakılmasına bir kez daha tepki gösterdi. 
 
Aktekke meydanında Sivil Toplum Platformu adına konuşan Teyfik Baran şunları kaydetti:  
“Kur'an, uyuşuk bedenleri hareketlendiren, insanlığa yepyeni ufuk kazandıran ilahi bir nimettir. Kur'an, uğruna en değerli şeylerin feda edileceği, hatta yolunda ölünebileceği ilahi mesajlar manzumesidir." 
 
Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde gerçekleştirilen hadsizliği ve buna izin verenleri  kınıyoruz. Batı dünyası İslamofobi gibi karanlık projelerle, cahiliye zihniyetiyle, umarsız tutumlarıyla İslam'ı ve insanlığın huzurunu hedef almaktadır. Bilinmelidir ki tek din İslam'dır ve uygulanması gereken tek sistem İslam'ın ölçüleridir. Buradan haykırıyoruz, 'Allah'ın nurunu söndüremezler.' Bizler Müslümanlar olarak mazluma, mağdura, yoksula, zorda ve darda olana, İslam'ın adaleti ve hoşgörüsü doğrultusunda kucak açtığımız gibi, insanların huzuru için bir nizam ortaya koyan İslam'a uzanan elleri kırmasını da biliriz. Küffara karşı izzet ve vakur duruş Müslümanların vasfıdır. Bugün bize düşen başkalarının kutsalına saldırmak değil, kendi mukaddesatımıza sarılmaktır. Bir kurtuluş ve hidayet vesilesi olan yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'e yapılan hiçbir saygısızlığı affetmeyeceğimizi ve bu hadsizliklerin unutulmayacağını açıkça ifade ediyor, tüm Müslümanları, STK'leri ülke yöneticilerini bundan sonrası için gereğini yapmaya davet ediyoruz.”