Eğitimin açılışını gerçekleştiren Karaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Serkan Yurdakul, sağlık sunumundaki standartları daha kaliteli hale getirmek için çalışmalar planladıklarını vurgulayarak meslektaşlarına şöyle seslendi; ‘’ Covıd-19 salgınının hayatımıza girmesi ile yüz yüze eğitimlere ara vermek zorunda kalmıştık. Bildiğiniz üzere birinci basamak mevzuatı değişmekte ve yapılan değişikliklere çok hızlı adaptasyon göstermemiz gerekmektedir. Pandemi öncesi süreçte verilen veya verilmesi planlanan eğitimlere devam ederek; sunduğumuz hizmetleri standartlar çerçevesinde daha kaliteli hale getirmeyi, bilgi düzeyimizi artırmayı, il ve ilçelerimiz arasındaki diyalogun artırılarak sorunlara hızlı çözüm geliştirilmesini ve mevzuat değişikliklerine hızla adapte olabilmeyi hedefledik. Bununla birlikte, yöneticilerimizin de bu eğitim sürecine katılımları ile sahada çalışan personelimizin, yöneticilerimize bir adım kadar yakın olabileceklerini hissettirmeyi ve kurum kültürünün geliştirilmesini amaçladık. Özellikle dünyayı sarsan COVID-19 salgınında sağlık hizmetleri adına kaybettiğimiz yılları telafi etmeye çalışırken; bu süreçte emeği geçen başta tüm sağlık çalışanlarımıza ve eğitimin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

            Merkez ve ilçelerden 29 personelin katılımıyla üç gün sürecek olan eğitimin sonunda yapılacak sınavda başarılı olan sağlık çalışanlarına katılım belgeleri teslim edilecek.

Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Temel Eğitimi Başladı Foto Galeri: Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri Temel Eğitimi Başladı